Jak viděli "crash roku" v MotoGP všichni tři aktéři?

Největší drama závodu MotoGP v Misanu se událo už v prvním kole. "Lokalmatador" Alex de Angelis trefil Colina Edwardse a zároveň poslal do kačírku i Nicky Haydena. A pro všechny tři jmenované tak závod skončil.

Jak viděli "crash roku" v MotoGP všichni tři aktéři?
Po velmi dobrých trénincích si každý z této trojice myslel, že v závodě má šanci na výborné umístění. Ale ze závodu nakonec neměl nikdo z nich odjetý ani kilometr...


Hodně naštvaný byl především Colin Edwards: "Manévr de Angelise byl neakceptovatelný. Myslel jsem si, že budu v pohodě v cíli čtvrtý, nebo možná s Pedrosou bojovat o podium. Ale jsme v Itálii a zde se vždy najde nějaký Ital, který si chce zahrát na hrdinu a stát se idolem fanoušků. Dnes to byl de Angelis. Zatáčka "1" hned po startu se 17-ti motocykly není místem, kde se vyhrává závod. Dnes by měl de Angelis nosit na hlavě Rossiho oslí přilbu", komentoval počínání Alexe de Angelise ze San Marina Američan Colin Edwards a dodal: "Bojuji celý rok s Doviziosem o páté místo v celkovém pořadí a po tomto závodě a né vlastní vinou, na něho rázem ztrácím 10 bodů."

Ovšem zlobil se i Nicky Hayden, který se chtěl tisícům fanoušků Ducati odměnit dobrým umístěním: "Nyní je to hrozně lehké říci, ale já jsem přesvědčen, že bych zajel výborný závod. Proto jsem hrozně zklamaný. Možná, že bych nevyhrál, ale rozhodně bych jel s ostatními hochy hodně vpředu a postarl se pro Ducati o důvod k oslavám. Ale pokud mám mluvit pravdu, tak jsem s něčím takovým v podání de Angelise dokonce počítal. Je to jeho domácí závod a on bojuje o nový job. Koutkem oka jsem ho viděl a rychle přidal plyn, abych se mu dostal z cesty. Ale on už mezitím lehce narazil do mého zadního kola. Vím, že závodníci dělají chyby a i já jsem jich už udělal v závodech hodně. Ale nemohu s Alexem souhlasit, to ještě nebyl závod. To byl prostě jen hodně blbý pokus, se studenýma pneumatikama v první zatáčce něco zkusit! Naštěstí jsme všichni zůstali zdraví a uvidíme se v Portugalsku."

A Alex de Angelis ani ve svém druhém domácím závodě v kubatuře MotoGP, tedy stejně jako vloni, neviděl cíl: "Měl jsem velmi dobrý start a myslel jsem si, že vnitřkem mohu ještě nějaké to místo získat k dobru. Ovšem Colin to přede zavřel, neboť chtěl zatáčku střihnout. Zkusil jsem zabrzdit tak tvrdě, jak to jen šlo, abych se mu vyhnul, ale trefil jsem při smyku jeho! Bohužel byl přitom trefen i Nicky a já bych se chtěl tímto oběma omluvit. Takové věci se ale při závodech stávají. Jsem hodně zklamaný, neboť to byl můj domácí závod a byli zde lidé, kteří mě v závodění podporují a já se jim chtěl odvděčit dobrým závodem. Byl to vynikající závodní víkend a my si z něho musíme vzít jen to pozitivní a v Estorilu navázat na předchozí úspěchy". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.83
Známkováno: 12x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist