Jack Miller odstoupil z Grand Prix v Austinu

Australan Jack Miller odstoupil z příprav na závod Velké ceny Texasu kvůli zdravotním problémům s pravou nohou. Jezdec týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS bojoval s bolestmi, ale po čtvrtém tréninku to už dál nešlo a proto již neabsolvoval kvalifikační jízdy.

Jack Miller odstoupil z Grand Prix v Austinu

V prvním tréninku Jack Miller tvrdě havaroval a zlomil si pátou nártní kůstku pravé nohy. Australan podstoupil intenzivní fyzioterapii, aby mohl závodit, což ale nebude možné ne kvůli zmiňované zlomenině, ale kvůli tomu, že si pohmoždil pravý kotník, který měl zlomený krátce před prvním předsezonním testem v Sepangu.

Rentgen sice neukázal obnovení zranění, ale v dalším průběhu víkendu již Jack Miller pokračovat nemůže. Cílem je nastoupit do první evropské Grand Prix, což je koncem měsíce Velké cena Španělska v Jerezu. „Je to fyzicky náročná dráha a s každým dalším kolem byla bolest jen větší, takže s ohledem na bezpečnost bylo lepší to ukončit,“ řekl v Texasu Jack Miller.

„Vyzkoušeli jsme všechny možnosti fyzioterapie včetně injekcí proti bolesti před čtvrtým tréninkem, ale to nezabralo. Omlouvám se týmu, ale takové už je závodění, a já se teď chci koncentrovat na to, abych byl fit do dalšího závodu v Jerezu. Je to smůla, ale dostal jsem lekci, že není dobré na to příliš tlačit, když máte studenou pneumatiku. Většina bolesti pramení z kotníku, kde mám z předchozího zranění šrouby, které se teď možná trošku posunuly, když jsem nohou udeřil o dráhu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist