Ital Pirro nahradí v Brně zraněného Spiese

Testovací jezdec Ducati Michele Pirro nahradí v české Grand Prix na Masarykově okruhu v Brně zraněného Bena Spiese. Po dlouhé rekonvalescenci zraněného pravého ramene zvolil Američan pro návrat závodní dráhu v Indianapolis, což vzhledem k množství pádů v přípravě nebyl pravděpodobně ten nejlepší nápad. Spies v sobotu dopoledne havaroval a zranil si levé rameno.

Ital Pirro nahradí v Brně zraněného Spiese
Američana Bena Spiese pronásleduje smůla, protože jen co se vrátil v téměř stoprocentní kondici zpět k závodění, přišel další pád a další zranění. Naštěstí si pádem nezranil pravé rameno, které mu působilo velké problémy od loňského závodu v Malajsii.

Jezdec satelitní stáje Ducati Pramac Racing odletěl zpátky do Dalasu, kde podstoupí důležitá vyšetření a testy, které určí rozsah poškození ramene a pravděpodobnou délku léčby. Do České republiky Ben Spies z pochopitelných důvodů nepřicestuje, takže bude nahrazen Michele Pirrem, který už v sedle Spiesovy GP13 má nějaké zkušenosti.
Ben Spies před cestou domů uvedl: „V pondělí se vracím do Dallasu a v úterý se uvidím se svým doktorem, který mi řekne, zda je nebo není třeba operace a také jak to vypadá s mým zápěstím. Pokusím se vrátit co nejdřív, ale zároveň se chci vrátit ve stoprocentním stavu. Není důvod, abych s návratem pospíchal jen proto, abych zaplnil místo na startovním roštu. Toto zranění ale není stejné, jaké bylo v případě pravého ramene, i když to teď pěkně bolí.“

Michele Pirro už v letošním ročníku absolvoval šest Grand Prix a v průběžném hodnocení je s šestatřiceti body dvanáctý. Ben Spies jel v letošní sezoně pouze dva závody a s celkem devíti body je nyní průběžně osmnáctý.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist