IRTA testy - Catalunya (5)

Max Biaggi nejrychlejší během úvodního dne IRTA testů v Catalunyi.

Na okruhu Catalunya dnes začaly první IRTA testy pro třídu MotoGP. Během dne, kdy měli jezdci vyhrazený čas od 10:00 hodin až do 18:00 hodin, byl nejrychlejší tovární jezdec Hondy Max Biaggi, který jedno kolo zajel za 1:43,158. Jako druhý dnes skončil domácí Sete Gibernau, který byl pomalejší pouze o 0,096 sekundy. třetím místem se může pochlubit opět dobře připravený Makoto Tamada, jenž bude letos patrně patřit k velkým favoritům.
I na čtvrtém místě skončil jezdec s motocyklem Honda RC 211V, kterým byl tentokrát Marco Melandri. Na páté pozici byl nejlepší muž továrny Yamaha, kterým se stal Mistr světa Valentino Rossi. Hned za Rossim dokončil dnešní test jeho týmový kolega Colin Edwards, jenž na sedmé místo odsunul Alexe Barrose. Osmý dokončil úvodní den testování Loris Capirossi na nejlepším motocyklu Ducati Desmosedici. Devátý byl jeho týmový kolega Carlos Checa a desátý Kenny Roberts jr. jenž pro změnu sedlal nejlepší stroj Suzuki GSV-R.
Doplňme, že s nejlepší Kawasaki Ninja ZX-RR přijel do cíle úvodního dne Shinya Nakano na třináctém místě, Shane Byrne na Protonu KR KTM dojel na 21. místě a James Ellison s motocyklem týmu WCM (ve výsledkové listině je uvedeno Blata WCM, ale osobně se přiznám, že nevím zda na tomto stroji opravdu testoval) byl na 22. místě, jen dvě pozice před svým týmovým kolegou Franco Battainim.