IRTA testy - Catalunya (3)

Začaly testy třídy 250 ccm, kterých se zúčastňuje také dvojice českých závodníků. Absolutně nejrychlejším byl dnes Andrea Dovizioso.

Nováček Andrea Dovizioso (1:47,148) byl dnes nejrychlejší během prvního dne IRTA testů třídy 250 ccm, které začaly na okruhu Catalunya. Mistr světa třídy 125 ccm byl rychlejší o 0,105 sekundy než jeho kolega od továrny Honda Daniel Pedrosa, jenž dnes skončil druhý. Na třetím místě skončil se ztrátou 0,173 sekundy Argentinec Sebastian porto, který tak přivedl do cíle prvního oficiálního testu nejrychlejší stroj Aprilia.
Na čtvrtém a pátém místě skončili Portovi kolegové s továrny Aprilia Randy De Puniet, resp. Alex De Angelis. Sedmým místem se prezentoval další jezdec italského výrobce Casey Stoner, jenž na další pozice odsunul hochy od Hondy, přesněji sedmého Jorge Lorenza a osmého Hiroshi Aoyamu. Nejrychlejším privátním jezdcem se stal devátý Sylvain Guintoli s Aprilii, který odsunul na desátou pozici naopak privátní Hondu s Alexem Debonem.
Z naší dvojice byl dnes rychlejší Jakub Smrž, který zajel s Hondou Molenaarova týmu čas 1:50,225 a skončil tak na 20. místě. Radomil Rous s motocyklem Honda týmu Wurth Honda BQR skončil s časem 1:52,211 na 24. pozici.
Premiéru dnes absolvovaly dva motocykly Fantic. Rychleji jezdil nováček Gabriele Ferro, zatímco zkušený Arnaud Vincent byl o 3 sekundy pomalejší. Ferro přesto skončil s časem 1:54,726 na předposledním místě a Vincent byl s časem 1:57,756 absolutně nejpomalejší (najezdil však pouze 16 kol).