Ioda Racing: Petrucci zůstává, Camier mimo hru

Sedmadvacetiletý britský závodník Leon Camier měl v letošním ročníku mistrovství světa silničních motocyklů sedlat stroj Aprilia MotoGP týmu Ioda Racing Project. Nejdřív se u italské stáje objevil na seznamech FIM Niccoló Canepa, což tehdy vysvětlili jako omyl. Pak přišel na scénu Leon Camier.

Ioda Racing: Petrucci zůstává, Camier mimo hru
Rodák z Ashfordu loni závodil s týmem Crescent Suzuki v mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK. Pronásledovala ho zranění, ale dokázal překonat nesnáze a závodit, aby vedení týmu dokázal, že má velký zájem pokračovat. Po skončení sezony také tak zněla ústní dohoda. Pak se vše zkomplikovalo, tým Paula Denninga měl najednou možnost závodit s Lowesem a Lavertym, takže Camier musel z kola ven.

Smířit se s takovým řešením nebylo pro Brita jednoduché. Měl příležitost závodit v britském seriálu superbiků BSB, ale tu odmítl, když se mu nabídla šance jet v prestižním seriálu Grand Prix a rovnou v královské kubatuře MotoGP. Týmem, který Camierovi tuto šanci nabídl, byla italská Ioda Racing Project, tým, kde loni závodil český jezdec Lukáš Pešek.
Už nějakou dobu kolovaly informace o finančních potížích italské stáje, které ji neumožní pokrýt finanční nároky dvou motocyklů. V pátek představila Mezinárodní motocyklová federace (FIM) finální seznamy startujících a v třídě MotoGP Leon Camier chyběl. Ioda Racing pak přišla s prohlášením, že sezonu zahájí pouze s jezdcem Danilo Petruccim a motocyklem ART.

„Naši prioritou je zahájit společně s Aprilii práci na vývoji motocyklu,“ uvedl Giampiero Sacchi a dodal, že pracují na tom, aby v průběhu sezony nasadili druhého jezdce. Nicméně dosud tým vůbec netestoval a poprvé by měl Danilo Petrucci vyjet na dráhu příští týden v Kataru, kde je od pátku na programu třídenní test.

Šéf stáje Ioda Racing project sice potvrdil, že by rádi v průběhu sezony pokračovali s dvěma jezdci, tedy s Leonem Camierem, ale to také pravděpodobně znamená, že pokud britský závodník nepřinese nějaký výrazný vklad nebo silného partnera, tak si bude muset sehnat něco jiného. Vzhledem k tomu, že je březen, tak to víc vypadá na roční dovolenou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist