Indianapolis Grand Prix - závod

Nad okruhem Indianapolis dnes úřadoval hurikán Ike. Poté, co byl pro déšť předčasně ukončen závod stopětadvacítek, stejný osud čekal i třídu MotoGP a dvěstěpadesátky se nejely vůbec. Za těchto podmínek se ukázalo, kdo je kdo - Vale si dojel pro 69. vítězství.

Indianapolis Grand Prix  -  závod
Závod třídy do 125 ccm začal nejlépe poleman Pol Espargaro, který od startu vyrazil v takovém tempu, že po projetí prvního kola měl už výrazný náskok. V odstupech za ním jeli Scott Redding a Nicolas Terol, takže boje se sváděly až o čtvrté místo, konkrétně jezdci Simone Corsi, Mike Di Meglio, Marc Marquez, Stefan Bradl a Sandro Cortese. V této skupině se zpočátku pohyboval i Gábor Talmacsi, který se ale postupně propadal až na závěr bodované patnáctky. Postupně se Terol dotáhnul až za vedoucího Espargara a v devátém kole šel před něj. Zatímco se tato dvojice tahala o vítězství, Reddinga dojeli jeho soupeři a stal se tak členem skupiny bojující o třetí flek. Ve chvíli, kdy chybělo deset kol do konce závodu, se objevily na kamerách první kapky a v jedné části okruhu začalo pršet. Ředitelství závodu však pravděpodobně čekalo s přerušením do doby, kdy budou odjety 2/3 závodu, aby se nemusela „dojet“ zbylá kola. Závod byl ukončen po projetí sedmnáctého kola, ale podle pravidel platily výsledky, které byly platné o kolo dříve, takže i když ve chvíli ukončení byl na prvním místě Espargaro, vítězem se stal Terol. Bylo vidět, že sami jezdci po dojetí do pit lane nevědí, na které místo se mají postavit, ale nakonec byli spokojení oba. Pro třetí místo si dojel po bojovném výkonu Stefan Bradl. Na vynikajícím pátém místě dojel Sandro Cortese z českého týmu Emmi Caffe Latte.
Přestože Mike Di Meglio dojel dnes až na desátém místě, je stále ve vedení šampionátu se 192 body, na druhém místě je Simone Corsi (167 b.). Přes dnešní neúspěch zůstává na místě třetím Gábor Talmacsi (149 b.), ale pouhých sedm bodů na něho ztrácí čtvrtý Stefan Bradl. Dnešní vítěz Nicolas Terol je na místě pátém (138 b.), šestý je Joan Olivé (118 b.), sedmý Bradley Smith (117 b.), osmý Pol Espargaro (103 b.), devátý Sandro Cortese (97 b.) a desátý Scott Redding (83 b.).

15 D. WEBB GBR Degraaf Grand Prix + 27.592

Stejný blázinec, jako jsme viděli ve dvackách, nás (a hlavně jezdce) čekal i ve třídě MotoGP. Ale popořádku. Od startu nejrychleji odjeli Casey Stoner, Nicky Hayden a Andrea Dovizioso. Právě Dovi byl na začátku závodu hodně rychlý a po průjezdu prvním kolem byl na čele. Brzy se přes něj ale dostal Hayden a netrvalo dlouho a o druhé místo se začali tahat dva taliáni, Dovizioso a Valentino Rossi. Brzy se ukázalo, kdo z nich je zkušenější a Valentino se dostal hned za Haydena. Vypadalo to, že se za ním bude vozit až do závěru závodu a jen ho strašit svojí přítomností, ale ve třináctém kole šel Rossi na první místo a hned Američanovi poodjel. Třetí jel Jorge Lorenzo a super bitva se odehrávala o čtvrté místo mezi Stonerem, Doviziosem a Benem Spiesem. Trať byla ale v té chvíli opravdu na pokraji regulérnosti, nejenže bylo mokro, ale byl i velmi silný vítr, který dostal na trať spoustu smetí, odletovaly reklamní plochy, bezpečnostní zátarasy a závod byl z bezpečnostních důvodů v jednadvacátém kole zastaven. Jezdci zajeli do svých boxů a počítali s tím, že závod byl ukončen. Nic jistého však nebylo a o tom, že se zbytek kol nebude dojíždět, ředitelství rozhodlo až o něco později. Neuvěřitelné bylo to, že závod i za těchto podmínek dojelo všech devatenáct pilotů.
Valentino Rossi má na čele šampionátu 287 bodů, druhý je Casey Stoner (200 b.), třetí Dani Pedrosa (193 b.), čtvrtý Jorge Lorenzo (156 b.), pátý Andrea Dovizioso (129 b.), šestý Chris Vermeulen (117 b.), sedmý Colin Edwards (109 b.), osmý Nicky Hayden (104 b.) devátý Shinya Nakano (87 b.) a desátý Toni Elias (86 b.).