Hopkins zůstává věrný motocyklu Suzuki

John Hopkins dnes v noci potvrdil, že ví za kterou značku pojede světový šampionát v roce 2012, ale doposud neví, v kterém seriálu.

Hopkins zůstává věrný motocyklu Suzuki
Málokdy řekne některý z pilotů, že už ví, na kterém motocyklu pojede, ale že doposud neví ve kterém seriálu...!

Továrna je tedy jasná, Suzuki, ale kde? Týmový šéf Paul Denning se už řadu měsíců pokouší dostat od Japonců jasnou odpověď, jak to je s jejich plány ohledně účasti v MS kubatury MotoGP v roce 2012.

Ovšem Denning může a také skládá pomyslnou mozaiku i jinak. Letos poslal Hopkinse do britského šampionátu BSB a Anglo-Američan se svému bossovi odměnil titulem vicemistra. 

V příštím roce pojede Denning se svým týmem Crescent Suzuki superbikový světový šampionát a zde je pro Hoppera rezervováno jedno jezdecké místo. 
Šéf Suzuki Paul Denning a CEO Dorny Carmelo Ezpeleta se včera sešli ve Valencii a jednali o budoucnosti tohoto britského týmu Rizla Suzuki. Ezpeleza vyslovil  týmu Suzuki ultimátum, že od nich očekává do pátku vyjádření a rozhodnutí o jejich účasti v roce 2012 v závodech světového šampionátu 2012. Podmínkou ale je, že Suzuki postaví na startovní rošt  minimálně jednu motorku GSV-R o objemu 1000 ccm. Zároveň chce Španěl vědět od Suzuki, zda v roce 2013 pojede s jedním nebo se dvěma jezdci.
Tato zpráva od Hoppera neobsahuje sice nic nového, ale otevřela dokořán dveře pro ostatní týmy a jezdce. 

Například Stefan Bradl může nyní podepsat za LCR. Zde týmový šéf Lucio Cecchinello sice častečně počítal s Hopkinsem, ale ten několikrát zdůraznil věrnost továrně Suzuki a několikrát v letošní sezóně odmítl nabídku od LCR závodit za tento tým místo Toniho Eliase. Konkrétně první nabídka přišla před závodem v Laguna Sece.

Jedno je tedy jisté: Hopkins pojede v sezóně 2012 definitivně za Suzuki. Jestli v MotoGP nebo ve WSBK, budeme vědět už hodně brzy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist