Hopkins připravuje další starty v MotoGP 2011

Populární John Hopkins se svým včerejším doublem dostal do čela šampionátu BSB. Hopper má ale "nevyřízené" účty s MotoGP a rád by jel ještě letos nějaký závod, nejlépe všechny tři zbývající.

John Hopkins se v letošní sezóně navrátil skvělými výsledky na mezinárodní motocyklovou scénu. Včera vyhrál ve velkém stylu oba dva závody BSB na okruhu Donington Park a převzal tak vedení v tomto šampionátu. Kromě toho při svém startu na wild-card dojel 28-letý Anglo-Američan při závodě WSBK na Silverstone jako 5., resp. 7., ale především všechny hvězdy tohoto seriálu zastínil tím, že suverenním způsobem získal Pole position, když vyhrál Superpole. Kromě zisku titulu mistra Velké Británie má Hopper pro letošní rok další cíl, ve zbývajících závodech MotoGP na Phillip Islandu, v Sepangu a ve Valencii se ještě minimálně jednou postavit na startovní rošt a nabídnout se tak pro plnohodnotné angažmá v královské kubatuře na rok 2012.
Až bude konec letošní sezóny BSB, tak zůstanou v královské kubatuře ještě tři závody do jejího konce. Pokud to bude možné, chtěl by se "Hopper" zúčastnit nejraději všech tří, neboť má v tomto seriálu letos "otevřený" účet. Po velmi dobrém závodě v Jerezu - jako náhradník za zraněného Bautistu - kde skončil v Top-10, byl jeho závod s wild card u nás v Brně očekáván s velkou pozorností. Bohužel Hopkins spadl ve třetím volném tréninku (předtím skončil 7., resp. 10.) a poranil si pravou ruku a místo závodu samotného musel odletět do USA na akutní operaci.

Nedělní dvě vítězství ukázaly, že je John Hopkins opět úplně fit: "Po sezóně BSB zbývají ještě tři závody MotoGP. Udělám vše proto, být opět přitom v paddocku MotoGP", řekl včera Hopkins novinářským kolegům z 'Motor Cycle News'.