Hopkins: Dvě divoké karty během jednoho dne

21. červenec je jistě pro Hoppera velmi šťastným dnem, neboť během jednoho dne dostal potvrzení na dvě divoké karty do světových šampionátů. Bude to jak britský Silverstone v superbicích, tak především pro něho hodně důležité Brno v kubatuře MotoGP.

Hopkins: Dvě divoké karty během jednoho dne
Včera dopoledne přišlo pro Hoppera potvrzení divoké karty na závod světového šampionátu superbiků na britský okruh Silverstone, který se koná už příští týden. A v pozdějším odpoledni následovala ještě lepší zpráva, potvrzení jeho divoké karty pro brněnský závod Grand Prix v srpnu na Masarykově okruhu.
Hopkins letos závodí, jak jistě známo, v britském šampionátu BSB za tým Samsung Crescent Racing a aktuálně je nyní na druhém místě průběžného pořadí, když má na svém kontě už dvě vítězství z Oulton Parku a ze Snettertonu. Na začátku letošního roku startoval v deštivém a chaotickém závodě MotoGP v Jerezu - místo zraněného Alvara Bautisty - a dojel senzačně v Top10. Jinak v Brně jel Hopper naposledy na motocyklu Rizla Suzuki v roce 2007 a druhým místem si u nás vyjel své nejlepší umístění v MotoGP vůbec, tedy z celkového počtu jeho 112 startů. "Je to neuvěřitelné, že jsem tuto možnost dostal a hrozně se těším", řekl Hopper.
"Je to něco, na čem už pracujeme dlouhou dobu. A že se to podařilo, tak jsem neuvěřitelně šťastný. A pokud budu upřímný, tak neznám žádnou jinou lepší trať k mému comebacku, než je Brno, neboť zde jsem zajel svůj nejlepší výsledek v MotoGP a mohu zde opět startovat.", okomentoval dále svou divokou kartu americký jezdec, který si myslí, že současný motocykl Suzuki je o hodně lepší, než ten z roku 2007, kdy skončil Hopkins celkově čtvrtý v MS královské kubatury.  

Hopkins si chce jako základ pro Brno vzít své solidní umístění z Jerezu. "Myslím si, že budu v Brně rozhodně lepší, než v Jerezu, neboť jsem předtím sedm měsíců neseděl na konkurence schopném motocyklu. Dá se říci, že jsem byl v Jerezu prakticky hozen do studené vody, ale nyní si vezmu s sebou do Brna své kompletní závodní umění. Navíc je obrovskou výhodou to, že v Brně pojedu jako týmový kolega Alvara Bautisty. To je dobré nejen pro mě, ale pro celý tým. Ve dvou si můžeme lépe pomoci, vyvinout motocykl o krůček dál a nasbírat několik důležitých dat s GSV-R".
Pro Hopkinse to ale je i osobní záležitost: "Nikdo z nás nechce vidět, že se zraní kolega. A místo zraněného jezdce potom závodit. Čím více motocyklů je na startovním roštu, tím je to pro všechny lepší".

"Chtěl bych se poděkovat u továrny Suzuki, že mně dala tuto šanci a také mému týmu Samsung Crescent v Anglii, že mně umožnil vrátit se do MotoGP, i když to je momentálně jen na jeden závod",
řekl dále John Hopkins.

Faktem je, že Suzuki ocenila tímto krokem Hopkinsovu věrnost značce, neboť jak známo týmový šéf LCR Honda Lucio Cecchinello nabídl Hopperovi druhou motorku Honda s tím, že může jet jako týmový kolega Toniho Eliase, což Hopper s díky odmítnul.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist