Honda zatím neplánuje pro rok 2017 změny v sestavě

Alespoň to tak naznačil šéf Honda Racing Corporation (HRC) Shuhei Nakamoto, když hovořil o kvalitách obou současných jezdců Marca Márqueze a Daniho Pedrosy, kteří tvoří jezdeckou sestavu tovární stáje poslední tři sezony. U obou je tak letos velká pravděpodobnost prodloužení kontraktů minimálně na rok 2017.

Honda zatím neplánuje pro rok 2017 změny v sestavě

Loni to s Danim Pedrosou nevypadalo nejlépe, protože hned po úvodním klání v Kataru oznámil přerušení závodní kariéry kvůli problémům s nedostatečným prokrvením rukou. Už dříve absolvoval několik operací, které ale nesplnily svůj účel. Nicméně Španěl podstoupil další operační zákrok, který ho sice vyřadil z úvodní části sezony, ale jakmile začal znovu závodit, postupně zrychloval až sezonu dokončil celkově čtvrtý.

„Ve druhé polovině uplynulé sezony byl s dvěma vítězstvími velmi silný,“ řekl na adresu Daniho Pedrosy viceprezident HRC Shuhei Nakamoto. „Někteří fanoušci ho kritizovali, ale Dani je rychlý jezdec. Podle mě je naše sestava pro rok 2016 v kombinaci Marc a Dani ta nejlepší. Protože jejich smlouvy ale letos končí budeme muset začít jednat o jejich prodloužení. Zatím jsme to neudělali, ale myslím, že v polovině sezony to budeme schopni oznámit.“

Marc Márquez v roce 2015 obhajoval titul, což se mu nepodařilo. Během roku řešili různé modifikace nového modelu Hondy, což v určitém stádiu přineslo požadovaný efekt, ale na boj o titul už to nestačilo. Místo u tovární stáje má Márquez jisté stejně jako pozici jedničky týmu a to i přesto, že loni hned několik závodů kvůli pádu nedokončil.

„Loni Marc o titul bojovat nemohl, ale co se týče rychlosti, tak je to stále číslo jedna,“ pokračoval Shuhei Nakamotov v rozhovoru pro španělský web MARCA. „Kdyby ty závody dokončil, byl by šampionem. Vždy se snaží vyhrát každý závod, ale nyní už ví, že vítězství v šampionátu je mnohem důležitější. Marc je stále ještě mladý kluk a potřebuje víc zkušeností. Myslím, že loňský výsledek by mu to v tomto směru měl pomoci pochopit.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist