Honda počítá s aktualizacemi, ale ne hned

Motocykly Honda RCV1000R budily před prvním nasazením v Sepangu 2014 velkou pozornost také kvůli tomu, že byly testovány Casey Stonerem. První testy ale ukázaly, že u nové motorky je o něco nižší výkon než se původně čekalo. Přesto je jasné, že tento stroj nemůže být rovnocenným partnerem prototypům továrních specifikací.

Honda počítá s aktualizacemi, ale ne hned
Na nižší výkon nového stroje kategorie Open upozornil jezdec stáje Aspar Nicky Hayden už po prvním testu v Sepangu a úplně spokojený nebyl ani Scott Redding z Gresiniho týmu GO&FUN. I přes tato hlasitá prohlášení Honda zatím nemá v plánu zvlášť pospíchat s nějakým radikálním zásahem do konstrukce produkčního stroje, který na rozdíl od tovární RC213V nemá motor s pneumatickými ventily a nemá ani novou technologii řazení “seamless“ převodovky.
V samotném závodě katarské Grand Prix byla maximální rychlost Hondy RCV1000R o necelých osmnáct kilometrů za hodinu nižší ve srovnání s nejlepší maximálkou závodu Marca Márqueze v sedle továrního prototypu RC213V. Není tedy divu, že někteří jezdci na tento fakt upozorňují a rádi by dostali co nejdřív zlepšení, které jim tento rozdíl pomůže alespoň o něco snížit.

Ital Livio Suppo z Honda Racing Corporation (HRC) k této věci v rozhovoru pro Motorcycle News uvedl: „Musíme teď počkat a uvidíme. Trošku jsme válčili s tím, abychom náš motocykl přizpůsobili novému software Magneti Marelli, takže si nemyslím, že bychom se teď měli nějak znepokojovat.“
„Určitě to budeme i nadále bedlivě sledovat, ale zatím je předčasné panikařit a říkat, že něco musíme naléhavě udělat. Navíc si nemyslím, že by někdo očekával stroj, který bude vyhrávat závody,“
dodal Ital závěrem.

Motocykly Honda RCV1000R má v boxech čtveřice jezdců – Nicky Hayden, Hiroshi Aoyama, Scott Redding a Karel Abraham. Právě český jezdec Karel Abraham měl v závodu katarské Grand Prix nejvyšší maximální rychlost z jezdců produkční Hondy (328,9Km/h).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist