Honda nad Crutchlowem zatím neuvažuje

Britský závodník Cal Crutchlow má čas do konce července, aby se vyjádřil ohledně své další budoucnosti, protože na jeho vyjádření čeká jeho současný zaměstnavatel Ducati. Brit má s italským výrobcem dvouletou smlouvu, ale zároveň možnost už po roce odejít. Vzhledem k jeho letošním výsledkům je tato možnost celkem pravděpodobná.

Honda nad Crutchlowem zatím neuvažuje
Z úvodních osmi Grand Prix sezony získal jezdec tovární stáje Ducati celkem dvaadvacet bodů, což mu stačí na průběžné šestnácté místo. Nejlepším výsledkem Cala Crutchlowa je šesté místo z úvodního podniku seriálu v Kataru. Co se týče výkonu v kvalifikacích, tak tam byl nejlepší v Assenu, kde do závodu startoval šestý z druhé řady.

Britův týmový kolega Andrea Dovizioso je na tom o poznání lépe, protože je průběžně čtvrtý, takže proto nelze jednoznačně říct, že jeho jediný problém je právě motocykl Ducati. Po Crutchlowových zkušenostech u Yamahy, kde byl s Monster Tech 3 v roce 2012 celkově sedmý a o rok později pátý, je letošní sezona hodně studená sprcha.
V Assenu se naposledy hovořilo o tom, že by Crutchlowa mohl zachránit přestup k Hondě a to konkrétně buď k týmu Fausta Gresiniho, kde Álvaro Bautista nedosahuje výkonů, které si od něj Honda slibovala nebo k týmu LCR Hondy s jezdcem Stefanem Bradlem, který je rovněž za očekáváním.

K těmto informacím ale Livio Suppo z HRC uvedl, že Honda v této chvíli nejedná ani s osmadvacetiletým Calem Crutchlowem a nejsou v kontaktu ani s jeho manažerem Bobem Moorem. „Nehovořili jsme na téma Calova přestupu,“ uvedl Livio Suppo pro Motorcycle News. „Cal je zajímavý jezdec, ale je nyní upřimně velmi zvláštní pochopit, proč tak moc válčí s problémy u Ducati. Pro mě je to velmi překvapující, ale v této chvíli neprobíhá nic mezi Hondou a Calem.“

Zajímavou možností může být pro Cala Crutchlowa cesta k Suzuki s níž má jednat o tovární sedačce. Tato jednání, a to nejen se Suzuki, by měl stihnout do konce července, protože to už má od Ducati poslední termín na své rozhodnutí co dál v roce 2015.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist