Honda jako favorit do Misana

Všichni tři tovární jezdci týmu Repsol-Honda Casey Stoner, Andrea Dovizioso a Dani Pedrosa se těší na závod Grand Prix San Marina a chtějí dojet minimálně na podium. V šampionátu jim patří celkově první, třetí a čtvrté místo, přičemž vyhráli všechny čtyři poslední závody a obsadili v nich 9 z 12 možných podiových umístění. Ovšem tajný sen viceprezidenta HRC Nakamota, aby stáli na stupních všichni tři naráz, se stále ještě nesplnil.

Honda jako favorit do Misana
Pilot týmu Repsol Honda Andrea Dovizioso je aktuálně na třetím místě v šampionátu MotoGP. Se ziskem 174 bodů je o 25 bodů za úřadujícím mistrem světa Jorgem Lorenzem. Pro tohoto Itala je tedy Misano už druhým letošním domácím závodem a po zklamání z Indianapolis, chce opět zasáhnou do souboje o své další podiové umístění.
"Do Misana cestujeme po zklamání z Indianapolis, ale chceme znovu obrátit list a vrátit se na podium. Podmínky v Indianapolis byly hodně obtížné, ale nám se podařilo zajet v posledním kole závodu naše nejrychlejší. To znamená, že jsme rychlí a proto přijíždíme do Misana s extra novou porcí motivace", říká jezdec se startovním číslem 4 a pokračuje: "Jsme třetí v MS a to je to podstatné. Budeme bojovat každý víkend o co nejlepší umístění, neboť jsme názoru, že druhé místo v mistrovství světa a tím i titul vicemistra není nic nemožného", je hodně bojovně naladěný Dovizioso, který vloni skončil v Misanu těsně za podiem jako čtvrtý.

"Jsem si jistý, že všechny zkušenosti z letošního roku převedeme zde v Misanu do praxe a budeme zde hodně silní. Nebydlím daleko od Misana a po podiu v Mugellu bych chtěl před italskými fanoušky získat další podiové umístění", uzavírá vše tovární jezdec Hondy.

Casey Stoner se rovněž těší na GP San Marina, ačkoliv zde zatím vyhrál pouze jednou - 2007. Lídr šampionátu MotoGP ovšem příjíždí letos do Misana s čistým hattrickem a s náskokem 44 bodů, což je pro továrního pilota HRC hodně uklidňující náskok, který ovšem chce Australan ještě zvýšit. 
"Těším se na Grand Prix San Marina a jsem zvědavý, jak budeme konkurence schopní. 2007 (1.) a 2008 (pád z 1. místa) jsme zde byli hodně rychlí, v roce 2009 jsem se nezúčastnil a vloni jsme zde měli velké problémy (5.), takže je moje aktovka s výsledky hodně namíchaná", říká tovární jezdec Hondy. 

"Mám rád oba dva kouty na konci protilehlé rovinky, neboť přináší hodně zábavy. Vím, že Dani a Jorge zde budou velmi rychlí, ale já mám v zádech tři vítězství po sobě a hodně silnou pozici v MS, takže uvidíme, co se dá udělat. Jsem hodně sebevědomý a doufám v dobrý výsledek nedělního závodu", uzavírá své předstartovní myšlenky Casey Stoner. 

Rovněž Dani Pedrosa se těší na závod v Misanu a chce udělat další krok v tabulce v cestě směrem nahoru.

Po druhém místě v Indianapolis za svým týmovým kolegou z týmu Repsol-Honda Caseym Stonerem je hodně optimistický i Dani Pedrosa: "Po změně nastavení ve warm upu jsem byl v závodě o 0,5 sekundy rychlejší než v kvalifikaci. Musíme se prostě v sobotu zlepšit a tak se co nejlépe připravit na nedělní závod", říká malý Španěl před závodem v Misanu.
"Po dobrém závodě v Indy přijíždíme do Misana v té nejlepší náladě. Trať je sice úplně jiná než ta v Indy, ale vloni jsme zde zajeli skvělý výsledek a letos ho chceme zopakovat. Priority úspěchu v Misanu jsou zde dvě: velké zrychlení a kvalitní brzdy.", vypočítává Pedrosa.
"Je skvělé letět po úspěchu v Indy rovnou do Misana. Doufám, že dobrou prací prodloužíme náš úspěch a uděláme další důležitý krok dopředu", končí své zamyšlení před Misanem úřadující vicemistr světa Dani Pedrosa ze Španělska.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist