Honda HRC: Dovizioso se musí hodně zlepšit

Odpovědní za tovární tým Repsol Honda v MotoGP nijak nezakrývají, že jsou zklamáni výsledky svého továrního jezdce Andrei Doviziosa.

Honda HRC: Dovizioso se musí hodně zlepšit
Italský tovární jezdec Hondy, Andrea Dovizioso, označil sám sezónu 2009, jako ztracený rok. Ovšem hodně "viny" dával i své tovární motorce Honda RC212V.

Pokud se podíváme na obě dvě jeho sezóny v královské kubatuře očima čísel, tak zjistíme, že:


V roce 2008 jako absolutní Rookies MotoGP skončil na satelitní Hondě týmu JiR Team Scot MotoGP na 5. místě se ziskem 174 bodů. Dovi si vyjel jedno podiové umístění - 3. místo, 4x skončil čtvrtý, 4x pátý a 1x v Top 6. Řekl si tak po právu o místo v továrním týmu Hondy, když jezdec, který mu ho musel uvolnit, tedy Nicky Hayden skončil až za ním o 19 bodů


V roce 2009 si ovšem Andrea Dovizioso nepolepšil, ba naopak. V konečném pořadí se propadl na místo 6., a měl na svém kontě o 14 bodů méně než v roce 2008. Na stupních vítězů byl rovněž 1x, vyhrál v deštivém Doningtonu - ale ruku na srdce, za normálních podmínek by se to asi nestalo. V každém případě byl kromě jediného podia ve Velké Británii ještě 6x čtvrtý, 2x pátý a 1x v Top 6.

 

Není tedy divu, a v HRC to jistě dobře vědí, že ačkoliv motocykl Honda nebyl letos ten nejlepší, tak druhý z továrních jezdců Dani Pedrosa nasbíral o 74 bodů více a byl schopen jezdit a závodit s absolutní špičkou (2x vítězství, 3x 2. místo a 6x 3. místo). 

A tak víceprezident HRC Shuhei Nakamoto vyslal směrem k Doviziosovi takový malý budíček: "Potřebujeme od něho trochu více. Já osobně jsem od jeho výsledků lehce zklamán. Má jistě talent, ale nedokáže ho využít". Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist