Hodně zklamaný Poncharal

Řada týmů MotoGP chtěla původně využít nové kubatury Moto2 k vybudování nějakého "Junior" týmu. Ovšem jen Tech3 a Gresini dotáhli tento plán až do konce. Tech 3 tým Hervé Poncharala jede dokonce s vlastním šasí "Mistral 610", které postavil šéftechnik od Colina Edwardse, Guy Coulon.

Hodně zklamaný Poncharal
S jezdci Yukim Takahashim, který má na svém kontě i několik závodů MotoGP a Raffaelem de Rosou, má tento tým dva mladé, talentované jezdce a k nim dva zkušené šéftechniky Garyho Reynderse a Daniela Romagnoliho. Přesto první závod v Losailu nepřibyl na konto francouzského týmu ani jeden mistrovský bod.


"Jsem hluboce zklamán", říká týmový šéf Poncharal. "Udělali jsme vše pro to, abychom od prvního závodu byli konkurence schopní a pak zůstaneme v první Grand Prix úplně bez bodu. Bez nějakých pochyb jsme s lehkostí mohli dojet na podium, ale jak Yuki, tak i Raffaele kvůli pádům velmi brzy opustili závod. V obou dvou případech to byla jasná jezdecká chyba".

Nejvíce ale týmovému šéfovi vadí, že tým nemá žádné poznatky, jak by motorka absolvovala celou závodní vzdálenost: "Nejvíce mě štve, že ani jeden z jezdců nedokončil závod až do konce. To pro nás bylo to nejdůležitější, jak by se choval motocykl během celé závodní vzdálenosti".

"Jediný pozitivní bod je skutečnost, že jsme absolvovali kvalitní a rychlou kvalifikaci a v prvních kolech závodu ukázali dobrou výkonnost. To ukazuje, že s projektem Tech3 je potřeba počítat do budoucnosti a po dobrých výsledcích v testech musíme naši bilanci už v Jerezu vylepšit", říká týmový šéf Hervé Poncharal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist