Hlasy po Grand Prix Japonska (2)

Druhá část ohlasů jezdců MotoGP na prozatím poslední závod Mistrovství světa, který se konal na japonském okruhu Twin Ring v Motegi.

Hlasy po Grand Prix Japonska (2)
Kenny Roberts jr. (8. místo)
Vedlo toho, že bych havaroval, to byl v podstatě nejhorší výsledek, jaký jsem mohl dosáhnout. Myslím, že nás dostala teplotní změna. Od startu jsem nemohl jet agresivně, mohl jsem používat pouze polovinu brzdného výkonu. Byl jsem frustrován a jezdil dlouhý do zatáček. Když jsem najížděl do zatáček, nevěděl jsem kde brzdit. Komplikovalo mi to závod, cítil jsem, že je něco špatné, hodně se mi prokluzovalo kolo. Myslím si, že jsem měl na dosažení lepšího výsledku, proč tomu tak nebylo, nevím. Potřebuji zřejmě nepřestávat ve vývoji.
Toni Elías (9. místo)
Z Motegi odjíždím s několika dobrými pocity a s výsledkem lepším, než jsem očekával. Závod byl ovšem horší než ten předchozí v Brně, kde jsem absolvoval lepší závod, ale s horším výsledkem. Tento víkend jsem měl hodně problémů a nebyl jsem schopný je řešit. Pokusím se je vyřešit v Malajsii. Zřejmě to nebyl můj nejlepší závod a ačkoliv mne neuspokojil, jsou získané body cenné.
Ruben Xaus (10. místo)
I když jsem nejezdil dnes rychle, tak jsem skončil desátý. V polovině závodu, když všichni ostatní padali, jsem opravdu nemohl zrychlit svůj rytmus, protože to bylo riskantní. V takovýchto momentech musíte být klidní a příliš neriskovat. Chci se poučit z těchto závodů, než se vrátím domů. Dnes jsem cítil, že jsem s motocyklem bojoval víc, jak kdy jindy. Když jsem do toho tolik vložil, nechtěl jsem to zahodit. Motocykl se postupně vyvíjí, je ovšem uspokojivé končit závody v těchto vysokých pozicích.
Franco Battaini (11. místo)
Tým Blata WCM tradičně oficiální vyjádření svých jezdců nevydal
Alex Hofmann (havaroval)
Zraněn – nezúčastní se závodů v Malajsii a Qataru – nahradí ho Olivier Jacque.
Kvůli další pohromě a dalšímu zranění jsem dost zklamaný. Nemám dost výkonu k předjíždění na rovince a tak musím předjíždět při brzdění v nájezdech do zatáček. Pak musíte brzdit o dvacet metrů jinde, než by bylo jindy potřeba k projetí zatáčky. Předjížděl jsem Ukawu a neměl jsem jinou volbu, než jet za Robym, který jel také zeširoka. Bohužel on nevěděl, že jedu za ním a chtěl se rychle vrátit do ideální stopy. Srazili jsme se a oba skončili ve štěrku. Omlouvám se Robymu, on neudělal nic špatně. Myslím, že budu muset pouze čekat, co zjistí o mém kotníku doktoři v Mnichově [Hofmann ihned po závodě odletěl zpět do Německa]. Jsem si ovšem celkem jistý, že se vrátím na Phillip Island.
Alex Barros (havaroval)
Neměl jsem nejlepší start a brzy jsem si uvědomil, že se špatným nastavením vidlic to bude těžké při brzdění. Také bylo vetší teplo než včera a více tak trpěly pneumatiky. Přesto jsem dokázal získat několik pozic, sice obtížně, ale povedlo se to. Dokonce než jsem havaroval, tak jsem viděl Hopkinse. Nyní ještě nevím proč se tak stalo, ale hned jsem viděl, že to byl divný pád. Stalo se to, když jsem vjížděl do levé zatáčky, ale v době, kdy jsem byl ještě vzpřímený. Colin Edwards, který jel za mnou, mi po závodě řekl, že jsem najel na olej, který byl na dráze z Nakanova motocyklu. Je to škoda, protože poté, co jsem viděl havárii Seteho, jsem jezdil velmi soustředěně. Havárie bylo přesně to, čemu jsem se chtěl vyhnout, protože jsem věděl, že mohu získat důležité body pro vývoj šampionátu. Nyní to bude vše těžší, ale je tu ještě pět závodů, které začínají za týden v Malajsii, kde jsem měl dobré předsezónní testování.
Roberto Rolfo (havaroval)
Jiný jezdec do mne vrazil, když jsem vjížděl do zatáčky, v místě, kde jsem brzdil. Neuvědomil jsem si, co se vlastně stalo a najednou jsem ležel. Je to škoda, protože jsem mohl absolvovat dobrý závod. Měl jsem dobrý rytmus, mohl to být nejlepší závod sezóny. Od prvního tréninku se mi okruh líbil a dnes ráno ve Warm Upu jsem jezdil stabilně dobré časy.
Sete Gibernau (havaroval)
Od startu jsem se snažil, ale neměl jsem dobrou rychlost a pak jsem havaroval. Byla to má vlastní chyba. Jel jsem za Checou a snažil se jezdit trochu rychleji. Doufal jsem, že přední jezdci trochu zpomalí, protože jsem věděl, že rychleji nemohu jet. Není potřeba hledat žádné jiné důvody, stalo se. Když to není jedna věc, je to druhá. Je to těžká sezóna, ale musím si zůstat jistý tím, že se štěstí dostaví.
Valentino Rossi (havaroval)
Věděl jsem, že to bude těžký závod, ale mechanici tvrdě pracovali na zlepšení motocyklu, který během několika prvních kol fungoval dobře. Byl jsem schopný předjet mnoho jezdců, ale pak jsem začal mít problémy s přední pneumatikou v době, kdy jsem bojoval o třetí místo. Věděl jsem, že pokusit se předjíždět bude znamenal riziko. Očekával jsem, že Loris předjede v posledních kolech Maxe a tak jsem také věděl, že čtvrté místo mi bude stačit k zisku světového titulu. Rozhodl jsem se proto počkat a jet vlastní závod. Pak udělal Marco malou chybu a já byl najednou za ním. Bylo to poprvé, kdy jsem jel za ním v desáté zatáčce a každý jsme tam najížděl jinou stopu. On najížděl z vnějšku dráhy tak, aby měl rychlejší výjezd, já najížděl zevnitř, abych měl výjezd více zeširoka. Po padesáti metrech brždění jsme měli stejnou rychlost, ale ve finálním brždění byl Marco schopný rychleji zastavit motocykl než já. Nedokázal jsem se mu již vyhnout. Vy to v televizi nemůžete dobře vidět ale já jsem se ho nepokoušel předjet, vše vyšlo z dané situace. Marcovi jsem se omluvil a on mi odpověděl - stane se. Nyní jsem z jeho zdravotního stavu velmi znepokojen a jen doufám, že bude v pořádku [Melandri při pádu utrpěl hlubokou, tržnou ránu na noze, jeho start v Sepangu zatím není potvrzen. Po pádu v Motegi nestačila pouze návštěva v Mobilní klinice, ale musel být převezen i do nemocnice].

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist