Hiro je nazpátek

Mistr světa dvěstěpadesátek Hiro Aoyama pojede závod MotoGP v USA. Rozhodla o tom pondělní lékařská prohlídka japonského jezdce.

Hiro je nazpátek
Hirově comebacku v Indianapolis nestojí nic v cestě. Pondělní lékařská prohlídka v Barceloně dopadla výborně a Japonec Hiroshi Aoyama, který při svém pádu při britské Grand Prix v Silverstone (ve warm upu) utrpěl zlomeninu 12. hrudního obratle, mohl tak ukončit víc než dvouměsiční nucenou přestávku.  

28-letý Japonec tak může konečně jet se svým motocyklem Honda RC212V závody. Už při testu v Brně, v pondělí po Grand Prix na Masarykově okruhu, se Aoyama vyjádřil, že by rád co nejdříve opět závodil. Přesto jak on, tak tým samotný byli hodně opatrní s definitivním rozhodnutím. 


Devět týdnů po svém zranění tak může "Rookie" MotoGP Hiroshi Aoyama startovat v 11. závodě letošního šampionátu královské kubatury.  

"Neuvěřitelně se těším. Rentgen a lékařská prohlídka dopadly dobře a já jsem dostal okay ke startu závodu v Indianapolis. Nebude to jistě jednoduché, neboť jsem vynechal šest závodů, a to je hodně dlouhý čas. Ale musím to zkusit krůček po krůčku. V každém případě jsem hrozně šťastný, že jsem opět nazpátek.", řekl mj. Hiroshi Aoyama:


"Po podařeném testu v Brně a po dalším cíleném tréninku v minulém týdnu v Barceloně a po další lékařské kontrole včera, řekli ošetřující lékaři okay ke startu Hira v Indy. Nyní mu dáme čas dva až tři závody, aby se opět dostal do své staré formy, kterou měl na jaře. Jsem jako tým velmi rádi, že je Hiro zase mezi námi", těší se na Hirův comeback Daniel M. Epp, týmový manažer Interwetten Honda.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist