Hiro Aoyama pojede v Brně

Zranění japonského pilota Hiro Aoyamy, který těžce havaroval při warm upu Grand Prix Velké Británie je už natolik vyléčeno, že poslední historický mistr světa dvěstěpadesátek bude v Brně opět v sedle Hondy RCV12V týmu Interwetten.

Hiro Aoyama pojede v Brně

Po dvou měsíční pauze zaviněné těžkým zraněním ve warm upu britské Grand Prix se cítí japonský pilot  Hiro Aoyama natolik v pořádku, že bude v Brně v pondělí po Grand Prix České republiky testovat. Aoyama utrpěl zlomeninu 12. obratle a po konzultaci s odborníky se nenechal operovat, nýbrž nechal zlomeninu vyléčit přirozenou cestou. A tak bude sympatický Hiro sedět po dvou měsících opět v sedle svého motocyklu Honda RC212V.

Jestli nastoupí 28-letý Aoyama už také do dalších závodů, rozhodne se právě po těchto pondělních testech. 

"Cítím se už docela dobře a jsem spokojen s mým léčením a zdravotním stavem, který se během posledních týdnů hodně zlepšil. Včera jsem byl znovu na rentgenu a jelikož mohu své paže a nohy používat tak jako dříve a musím dávat pouze pozor na záda, tak jsem začal už před několika týdny s lehkých tréninkem. Nemohu se opravdu dočkat okamžiku, až budu zase sedět na motocyklu. Tolik závodů jsem nyní sledoval v televizi a je to hodně deprimující. Chci být nazpátek tak brzo, jak to jen bude možné. Ovšem rozhodnutí, kdy, padne až po pondělních testech", říká Hiroshi Aoyama.

Pokud by to bylo pro Aoyamu pozitivní, tak by se rázem stal nezaměstnaným Alex de Angelis, jehož návrat do sedla motocyklu Moto2 finančně hodně slabého týmu RSM Scot se nepředpokládá, neboť tento tým dluží De Angelisovi za letošní rok všechny slíbené peníze.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist