Hiro Aoyama: Kato mně pomohl

"Ráno před závodem jsem vyšel před hotel a podíval se do nebe a mluvil jsem s Katem", prozradil nyní Hiro Aoyama

Hiro Aoyama: Kato mně pomohl
"A ten, který žil jen 23 let pro svůj titul mistra světa, tak mně z nebe popřál hodně štěstí (Aoyama stejně jako někteří další a nejen japonští piloti, vozí na své kombinéze Katovo číslo "74" - pozn. red.) a já zase žil letos 24 hodin denně jen pro zisk titulu", říká nyní nový mistr světa.  


Cesta Hiroshi Aoyamy k titulu nebyla ve Valencii rozhodně lehká. V boji na samé špici závodů musel do kačírku, udržet motocykl rovně, v tom okamžiku ovšem Simoncelli vedl závod. Hiro se vrátil na trať jako 11. a byl v tuto dobu opět mistrem světa. Simoncelli mu ovšem svým pozdějším pádem jeho úlohu ulehčil a tak Aoyama mohl slavit. Ovšem, když se ocitl v kačírku, tak měl opět speciální myšlenky: 


"Modlil jsem se a myslím, že mi Daijiro pomohl, abych se znovu dostal na trať. Myslel jsem si, spadnu, ale to jsem neučinil, neboť mi Daijiro pomohl", říkal dále Aoyama. 

Jen pro vysvětlenou: Daijiro Kato byl jedním z největších japonských talentů v motocyklovém sportu. V roce 2001 se stal mistrem světa 250-tek (před dalším Japoncem Haradou) a v roce 2003 tragicky zahynul několik dní po svém pádu při Grand Prix Japonska v Suzuce v závodě kubatury MotoGP. 

"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist