Hiro Aoyama: Den ode dne lépe

Už 6 týdnů uplynulo od závodu na britském okruhu v Silverstone, kdy se těžce zranil ve warm upu kubatury MotoGP japonský jezdec - úřadující mistr světa dvěstěpadesátek - Hiro Aoyama.

Hiro Aoyama: Den ode dne lépe
Před šesti týdny si ve warm upu kubatury MotoGP na okruhu Silverstone zlomil Hiroshi Aoyama hrudní obratel. Nyní se cítí poslední historický mistr světa dvěstěpadesátek relativně v pohodě a v dobré fyzické kondici.


Denně plave a také intenzivně trénuje v posilovně: "Mám pocit, že se mně daří den ode dne lépe a lépe", říká sympatický japonský jezdec.


"Cítím viditelný pokrok. Chtěl bych opět jezidt na motorce a to hlavně, proto, že se dívám na ostatní kolegy, jak stále závodí. Ale musím být hodně opatrný", říká dále Hiro Aoyama, který pravidelně trénuje v Royal Club Fitness & Spa hotelu "Rey Juan Carlos I" v Barceloně.


"Myslím si, že moje paže a nohy jsou už na stejné úrovni jako před mým zraněním. Bohužel záda jsou tak na 70 až 80%, takže mně ještě ke 100% stále hodně chybí. Při cvičení musím ještě používat korzet, jakmile ho budu moci přestat používat, tak budu asi na 90%. A pak mohu začít jezdit na motocyklu", myslí si Japonec. 

Pro Hiro Aoyamu je to hodně náročné psychicky, neboť za posledních 6 let (111 startů) nevynechal jezdec Interwetten Honda ani jeden jediný závod: "Ale možná je to i dobré, po loňské sezóně jsem měl opravdu minimální přestávku a tak mám nyní obrovskou motivaci, to znovu zkusit".

Místo japonského mistra světa Aoyamy - do svého zranění byl ve čtyřech závodech 1x10., 1x14. a 2x 11. - nastoupil dvakrát do závodu testovací jezdec HRC Kousuke Akiyoshi (15. a 13. místo) a nyní dvakráte hodně neúspěšně Alex de Angelis - dvakráte 12., ale vždy jako poslední...

Japonský samuraj Hiro Aoyama by se měl do seriálu MotoGP vrátit po závodě v Misanu, tedy na nové trati ve španělském Aragonu. Do Misana má smlouvu s týmem Interwetten Honda na 5 závodů Grand Prix už jmenovaný Alex de Angelis. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist