Helma podepsaná legendami MotoGP vydělala 7 milionů na charitu

Motocyklová přilba od AGV trhla světový rekord, když byla vydražena v aukci za 200 tisíc britských liber (7 milionů korun). Ptáte-li se, co tak zvedlo její cenu, bude to tím, že je na ní podepsáno 12 legendárních jezdců seriálu MotoGP.

Helma podepsaná legendami MotoGP vydělala 7 milionů na charitu
Jedná se v tuto chvíli o vůbec nejdražší přilbu na světě a nutno říci, že seznam podpisů na ní zaznamenaných je skutečně pozoruhodný. Giacomo Agostini, Angel Nieto, Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Marc Márquez, Dani Pedrosa, Wayne Rainey, Loris Capirossi, Àlex Crivillé, Wayne Gardner, Scott Russell a Randy Mamola. To jsou všechno jména z minulosti i současnosti, kterým patří dohromady 58 titulů mistra světa.
Celý dobročinný projekt vymysleli Španělé Alberto Hernandez a Oscar Haro, z nichž druhý jmenovaný je členem týmu LCR Honda. Koupila se helma AGV v růžové barvě, na kterou se nasbíraly podpisy. V aukci jí potom vyhrál Anthony Constantinou, sponzor LCR Honda.
Celý výtěžek z aukce bude věnován Španělské asociaci proti rakovině a také charitě Riders for health, která shromažďuje peníze na motocyklovou dopravu zdravotníků v Africe.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist