Hector Faubel nazpět do stopětadvacítek?

Vícemistr světa stopětadvacítek z roku 2007 Hector Faubel je na nejlepší cestě k překvapivému návratu do této třídy!

Hector Faubel nazpět do stopětadvacítek?
Potom co selhalo angažmá devátého jezdce loňského šampionátu dvěstěpadesátek Hectora Faubela ze Španělska  v kubatuře Moto2 v týmu Honda Team SAG (vloni v tomto týmu senzačně na druhém místě v Le Mans), a na jeho místo byl manažérem stáje Eduardem Peralesem upřednostněn  jeho krajan Bernat Martinez, díky sponzorským penězům od firmy Maquinza, tak se Hector Faubel musí rozhodnout pro jiný způsob závodění v roce 2010. 


Faubel sice zkoušel v posledních týdnech a dnech možné a nemožné, ale marně. Všechna místa v Moto2 jsou na světové úrovni už obsazena a ani vytvoření nového týmu nebylo už Dornou akceptováno. 


Nyní se ale snad našlo řešení a sice v podobě návratu do stopětadvacítek. Sedminásobný vítěz závodů stopětadvacítek (21 podiových umístění) prohrál v roce 2007 boj o titul mistra světa o pouhých 5 bodů s Gaborem Talmacsim a stal se tedy "pouhým" vícemistrem světa. 

Mohl by jet svou bývalou třídu ve stáji Juliana Mirallese (MIR Racing) jako Support-Team Aspara (Jorge Martineze) a sice na továrním motocyklu Aprilia RSA, který vloni jezdil Sergio Gadea.

Pokud by tento projekt nevyšel, tak má Hector Faubel možnost jet Moto2 za stejný tým (MIR Racing) a v několika závodech startovat na divokou kartu (pro každý závod budou uděleny celkem 2). 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist