Hayden: Poslední závod s Ducati

Ve Valencii skončila sezona 2013, což byl pro italskou Ducati další těžký rok jak po výsledkové stránce tak po stránce personální. Po skončení letošního ročníku odchází šéf týmu Vittoriano Guareschi a Američan Nicky Hayden. Pondělní testy již ve Valencii zahájí italský tým v novém složení.

Hayden: Poslední závod s Ducati
Poslední závod sezony a zároveň poslední v barvách tovární Ducati absolvoval ve Valencii Američan Nicky Hayden. Nejlepším výsledkem bylo celkové sedmé místo z roku 2010. Za celou dobu získal Američan jen troje umístění na stupních vítězů a všechna to byla třetí místa. Sezonu 2013 uzavřel na konečném devátém místě.
„Start nebyl nejlepší, to samé jak v Japonsku, ale nakonec jsem dokázal získat pár pozic zpátky a závod dokončit osmý,“ uvedl v neděli odpoledne Nicky Hayden. „Není to nic skvělého, ale určitě bylo hezké dokončit závod jako nejlepší jezdec Ducati. Chvíli jsem si i myslel, že bych se mohl zavěsit za Bradleyho (Smith), protože jsem v polovině umazal tři sekundy, ale pak jsem byl v poslední zatáčce dlouhý a narazil do plexi. Pak už byl každopádně rychlejší.“

„Je to hodně emocionální den,“
pokračoval Nicky Hayden, jenž zamíří do boxů Aspar týmu, kde stráví další rok. „Strávil jsem pět let se skvělou partou chlapů, a i když to nebylo pokaždé snadné, byli jsme dobrý tým. Přeji jim jen to nejlepší.“
Od pondělí bude Ducati na dráze Ricarda Torma testovat v sestavě pro rok 2014. Jezdecké složení je Andrea Dovizioso a nově příchozí Cal Crutchlow, který si od Yamahy vzal k Ducati svého šéftechnika Daniela Romagnoliho. Nový je také šéf Ducati Corse Luigi Dall’Igna, který k továrně z Boloně přestoupil od Aprilie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist