Hayden bude v Brně chybět

Špatná zpráva zastihla všechny fanoušky amerického exmistra světa třídy MotoGP Nickyho Haydena. Tenhle amík totiž bude kvůli zranění tenhle víkend na Masarykově okruhu chybět.

Hayden bude v Brně chybět
Nicky Hayden se 1. srpna zúčastnil závodu supermotardů na hrách X Games v Los Angeles.  Jel na motardovém speciálu Honda 450 v týmu známého závodníka a businesmana Troye Lee.


Nicky si v pátečním tréninku při dopadu na skoku přivodil zranění paty na pravé noze, a přestože nedošlo k havárii, do závodu dál nenastoupil. Při pondělní kontrole u Dr. Arthura Tinga mu po poradě dalších specialistů bylo doporučeno, aby závod na Masarykově okruhu vynechal a vrátil se až při Grand Prix San Marina na konci srpna. „Lékaři říkají, že při tlaku chodidla na stupačku by se mohlo toto zranění ještě zhoršit a při jízdě by to bylo velmi riskantní. Navíc by mohlo dojít k takovému zhoršení, že bych s tím mohl mít problémy do konce sezóny. Je to těžké rozhodnutí, ale myslím, že bude lepší, když budu doma rehabilitovat, v San Marinu se opět vrátím silný a dokončím sezónu.“   Prohlásil Hayden, který má negativní příklad v ukvapených návratech Jorgeho Lorenza. „Mám velmi špatný pocit, už jsem se týmu omluvil. Ale měl jsem od HRC povolení k účasti na této akci a myslel jsem, že mi to dodá jiskru na zbytek sezóny. Bohužel to dopadlo špatně.“


Tak ty motardy fabrickým pilotům u Repsolu přináší dost smůly. Vzpomínáte na vážné zranění Maxe Biaggiho, které si přivodil na tréninku se supermotardem a vyřadilo ho ze zimní přípravy na sezónu 2005? Chtělo by se říci: „Ševče, drž se svého kopyta!“ Ale Nicky i Max to na motardu parádně umí. Podívejte se sami.

             

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist