Gresini dává přednost Bautistovi

Týmový majitel San Carlo Honda Fausto Gresini potvrdil v Brně, že jedná sice s Benem Spiesem a Scottem Reddingem, ale přednost ohledně smlouvy na rok 2013 v tomto týmu má stále současný jezdec Alvaró Bautista.

Gresini dává přednost Bautistovi
Skládanka Puzzle se jménem startovní listina MotoGP 2013 nabývá svou konečnou podobu. Potom, co Andrea Dovizioso potvrdil oficiálně svou příchod k Ducati a bylo rovněž oficiálně oznámeno, že Cal Crutchlow a Bradley Smith pojedou v sezóně 2013 za tým Tech3-Yamaha, tak se do středu zájmu dostalo obsazení prototypového motocyklu Honda RC213V ve stáji San Carlo Honda Gresini.
Týmový majitel Fausto Gresini vysvětlil v Brně současnou situaci: "V tomto okamžiku nejsou naše plány na příští rok ještě úplně konkrétní. Musím ale hned zpočátku říci, že jsem s Alvarem velmi spokojený a rozhodně nelžu, jestli řeknu, že s ním chci i nadále pokračovat. Respektuji ho jako jezdce a vím, že má velký potenciál. Navíc nechci měnit pilota každým rokem a chci mu dát víc než jednoroční šanci",
Alvaró Bautista je aktuálně na 7. místě v tabulce MS se ztrátou pouhých 3 bodů za MotoGP-Rookiem Stefanem Bradlem, ovšem Fausto Gresini svému pilotovi věří: " Je těžké vyslovovat dopředu nějakou prognózu, ale mým cílem je tento projekt i nadále vylepšovat a pokračovat v něm. Na straně druhé je dobré mít i jinou alternativu, ovšem to je součást hry týmů a jezdců. Jednáme sice rovněž se Spiesem a s Reddingem, ale hlavně jednáme s Alvarem a to je pro nás důležité. Doposud ale není nic rozhodnuto".
Co se týká projektu CRT, tak Gresini chce i nadále důvěřovat kombinaci britského šasí FTR a motoru Honda od ladičské firmy Ten Kate. Jako jezdec je dle vyjádření Fausta Gresiniho v brněnském paddocku uvažován především rychlý superbiker Jonathan Rea, nebo současný jezdec Michele Pirro. Pro angažování Rey hovoří dvě skutečnosti: "Johnny" je pod smlouvou u Hondy Europe a s motocyklem Honda o objemu 1000 ccm má velké zkušenosti za své 4 roky závodění v seriálu WSBK (92 závodů, 27 podií a 10 vítězství). Jelikož Rea už není nejmladší, tak má ve svých 25-rocích nejvyšší čas přestoupit do první ligy.
Včera při testech na Masarykově okruhu dokázal Jonathan Rea svůj potenciál, když se z dopoledního nejlepšího času 2.01.920 dokázal odpoledne dostat na čas 1.59.595, tedy zlepšení o 2,325 sekundy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist