Grand Prix Velké Británie – závod

Na Silverstone dnes byly k vidění parádní závody, které bohužel našim barvám nepřinesly žádné body. Z prvního vítězství v Moto2 se radoval Jules Cluzel, Jorge Lorenzo ukázal, že letos má na džípíčkový titul opravdu velkou chuť a Marc Marquez ve dvackách zopakoval své vítězství z Mugella.

MotoGP

To, že kubatura MotoGP může být napínavá i bez Valentina Rossiho a s mizivým počtem jezdců, dokázal dnešní závod. Ten sice naprosto suverénně ovládl Jorge Lorenzo, který zvítězil s více než šestivteřinovým náskokem, ale za jeho zády se to míchalo doslova v každé zatáčce. Zezačátku se na čele startovního pole na chvilku objevil i Dani Pedrosa a velmi rychlý byl v úvodní části Randy de Puniet, ale o medailových uméstěních nakonec bojovali jiní. Bohužel hned v úvodu havaroval Marco Melandri, kterého v závěru závodu napodobil i jeho krajan Loris Capirossi. V sedmém kole se na druhou pozici propracoval Andrea Dovizioso, který si stříbrnou příčku s vypětím všech sil udržel až do cíle. O bronzu ale nebylo jasno do poslední zatáčky, když se nakonec poprvé ve svojí džípíčkové kariéře na stupně vítězů postavil loňský mistr světa superbiků Ben Spies, který svého krajana Nickyho Haydena odsunul na jeho letos (ne)oblíbenou čtvrtou pozici. Tenhle amík kromě jednoho nedojetého závodu skončil pokaždé čtvrtý! Jeho týmový kolega Casey Stoner se po startu propadl až za první desítku, ale nakonec po skvělém finiši získal aspoň pátou pozioci. Pro Randyho de Punieta by jindy bylo šestá pozice úspěchem, ale poté, co dnes bojoval o bednu, je to spíše zklamání. Nováček téhle kubatury Marco Simoncelli dojel sedmý před Danim Pedrosou – takové výkony na zisk titulu rozhodně stačit nebudou. Devátý dojel Colin Edwards a elitní desítku uzavřel Aleix Espargaro na privátní Ducati. Sice píšu elitní desítku, ale v podstatě se jedná o závěr startovního pole, když za tímhle Španělem dojeli pouze tři jezdci. Ale ani oni se rozhodně nenudili a jedenáctý Hector Barbera, dvanáctý Alvaro Bautista a třináctý Mika Kallio dojeli ve dvou desetinách sekundy. Toť vše – více jedců nedojelo......