Grand Prix Velké Británie - warm up

Netradičně až do poledních hodin posunutým warm - upem začal závodní den v Doningtonu.

Warm - upem začal na okruhu Donington poslední závodní den od roku 1987. Ano příští rok se už pojede závod Grand Prix na další anglické trati v Silverstone. A jen pro zajímavost, právě Donington byl po nizozemském Assenu druhou tratí, co se týká nepřetržitě organizovaných závodů seriálu MotoGP.

MotoGP RAC 16:30

Pokud se ale divíte jiným začátkům, tak je to zejména kvůli kolizi termínu se závodem formule 1 na Grand Prix Maďarska. To znamená, že závod královské kubatury MotoGP bude odstartován až po dojetí tohoto automobilového závodu na Hungaroringu.

A závody můžete vidět v TV přímo jak na Nova Sport (125 a 250 ccm) a Nova (MotoGP), tak pochopitelně i na DSF.

Ital Andrea Iannone byl nejrychlejší v mokrém warm upu třídy do 125 ccm. Zajel čas 1.49.546 a jen o 0.007 byl za ním Španěl Julian Simon a třetím o minimálních 0.015 byl další španělský jezdec Marc Marquez s KTM.
Český jezdec Karel Pešek na Derbi skončil jako 20. (+ 2.172), Lukáš Šembera s Aprilií pak 32. (+ 6.565).

Španělský jezdec Hector Barbera vyhrál warm up kubatury 250 ccm časem 1.44.402. Druhý byl na mokru jeho krajan Alvaro Bautista (+ 0.457) a třetí Ital Alex Baldolini (+ 0.528) - všichni na Apriliích.

Karel Abraham obsadil místo 5. (+ 1.075), Lukáš Pešek skončil na místě 17. (+ 3.229).

Australan Casey Stoner na Ducati byl nejrychlejší jezdcem warm upu královské třídy časem 1.39.197
před Španělem Jorge Lorenzem na Yamaze (+ 0.480) a Italem Andreou Dovizisoem na Hondě (+ 0.652).