Grand Prix Velké Británie - MotoGP, závod

V napínavosti předchozích dvou závodů nezůstala zpět na Doningtonu ani královská kubatura, ba naopak. A vítěze zřejmě nečekal nikdo...

Do závodu na 30 kol vystartoval nejlépe Jorge Lorenzo před Rossim a Eliasem. Ten se ovšem brzy dostal do čela, ale nevydržel v něm dlouho, navíc v 8. kole ze 4. místa padá.

Mezitím se ukázalo, že volba mokrých pneumatik továrních jezdců Ducati, Stonera a Haydena byla velmi špatná a tak se oba dva ex-mistři svět museli nechat - snad poprvé v životě - "orundovat" a uvolńovat na trati místo těm rychlejším...!!!

V 9. kole padá z první pozice Jorge Lorenzo a v závodě už dál nepokračuje!

Na čele jede dvojice Rossi a Dovizioso, sledována dalším párem ve složení De Puinet a Pedrosa a další dvojicí De Angelis s Edwardsem.

V 19. kole ale padá vedoucí Valentino Rossi, zvedá svou motorku a dál pokračuje v závodě a sice na 11. místě.

Do boxů zajíždějí Capirossi, Melandri a Kallio - vyměnit si motorku.

5 kol před koncem závodu vede Dovi o 5,6 sekundy před De Puinetem, za ním jedou Edwards a De Angelis.

Náskok Doviziosa se 3 kola před cílovou šachovnicí rázem zmenšil na 1.464 na De Puineta, a Edwards ztrácí dalších 0.047.

Dvě kola do konce se na 2. místo dostává zkušený Edwards se ztrátou 1.179 za Doviziosem.

Do posledního kola najíždí Dovi s náskokem 1.196 před De Puinetem, který je ale těsně pronásledován Edwardsem.

V cíli je první a svůj první závod v MotoGP vyhrává Andrea Dovizioso na Hondě. Ovšem "mazák" Edwards vyškolil De Puineta a končí druhý, zatímco francouzský jezdec se "musí" spokojit s místem třetím.

Čtvrtý dojíždí Alex de Angelis a na páté místo se v úplném závěru protlačil "The Doctor", který v posledním kole doslova vyškolil domácího Jamese Toselanda.

Sedmý skončil po výměně motorky Marco Melandri a pro skvělé osmé místo si přijel "rookie" Niccolo Canepa.

Top 10 pak dokompletovali Dani Pedrosa, který se neuvěřotelně propadl až na 9. místo a Mika Kallio.

Jedenáctý dojel Loris Capirossi, za ním si pak pro své první velké body dojel Gábor Talmacsi a dále v bodech skončili Chris Vermeulen, Casey Stoner a také Nicky Hayden - kterým sázka na mokré pneumatiky hned od začátku závodu prostě nevyšla.