Grand Prix Velké Británie - 250 ccm, závod

Hodně napínavý závod absolvovali dnes jezdci dvěstěpadesátek a oba naši piloti skončili v deštivé Anglii na bodech.

Do závodu dvěstěpadesátek nejlépe odstartoval Hector Barbera před Simoncellim a Aoyamou. Z našich byl 6. Abraham a 9. Pešek.

Nutno ale hned říci, že hlavní roli hrály pneumatiky, např. "veterán" Ralf Waldmann jel jako jediný slicky a závod brzy ukončil.

Do čela se ovšem velmi brzy propracoval japonský tovární jezdec Hondy, Hiroshi Aoyama a měl náskok přes 4 sekundy. V tu dobu jede Abaja jako 8. a Lukin je 11.

V 8. kole padá Abrahám poprvé a klesá na 13. místo, tedy hned za 12. Peška.

V 9. kole je ale Abaja ještě o 4 místa vzadu, neboť opět spadl. A rozhodl se vyměnit mokré pneumatiky za suché, stejně jako Pons, Toth či Wilairot, ovšem ztrácí přitom celý okruh závodu.

Na suchým pneumatikách zajíždí ovšem brněnský jezdec Karel Abraham nejrychlejší kolo závodu za 1.38.403, které vzápětí vylepšuje na 1.37.287.

Mezitím padají jak Pasini, tak i Debon - oba ale pokračují v závodě.

Vítězem se tedy stává a svůj náskok na čele šampionátu zvyšuje Hiroshi Aoyama na Hondě, druhý je v cíli Alvaro Bautista s Aprilií (+ 5.723) a třetí, ačkoliv spadl, končí Ital Mattia Pasini (+ 36.161) na motocyklu stejné značky.

Čtvrtý je v cíli mistr světa Marco Simoncelli s Gilerou, pátý pak další mistr světa Mike di Meglio a šestý, rovněž po pádu, Alex Debon - oba na Apriliích.

Sedmý dojel Raffaele de Rosa s Hondou a Top 10 dokompletovali vítěz PP Hector Barbera, Thomas Lüthi - oba na Apriliích a Hector Faubel s Hondou.

Jedenáctý dojel Jules Cluzel, dvanáctý pak - hodně nenápadný - český jezdec Lukáš Pešek, třináctý ex-mistr světa Roberto Locatelli s Gilerou, pro dva body si přijel bojovník Karel Abraham s Aprilií a poslední bod si připsal Japonec Shoya Tomizawa na Hondě - poslední dva jmenovaní ovšem s kolem ztráty na vítězného Aoyamu.