Grand Prix Jerez - MotoGP, závod

Spanilou jízdou si domácí Dani Pedrosa na tovární Repsol Hondě dojel pro vítězství na Grand Španělska v Jerezu.

7-násobný mistr světa Valentino Rossi z Itálie na Fiat Yamaze na pneumatikách Bridgestone dojel  do cíle závodu jako druhý těsně před svým stájovým kolegou Jorge Lorenzem ze Španělska. Ovšem zajímavé je to, že Jorge Lorenzo na rozdíl od Rossiho, jak jistě všichni fanoušci vědí, jezdí stejně jako jeho vítězný krajan Dani Pedrosa, na pneumatikách Michelin.

Ex-mistr světa Nicky Hayden na další Repsol Hondě skončil v cíli čtvrtý, před pátým Lorisem Capirossim na Rizla Suzuki, šestým Jamesem Toselandem na Tech3 Yamaze, sedmým Johnem Hopkinsem na Kawasaki a osmým Andreou Doviziosem na JIR Scot Hondě - tento souboj o 5. místo v poslední zatáčce závodu byl na samé hranici regulernosti. Devátý v cíli byl japonský jezdec Shinya Nakano na San Carlo Hondě a Top ten dokompletoval dnes Chris Vermeulen na Suzuki. Po dvou chybách dojel mistr světa Casey Stoner na Ducati Marlboro jako 11., jeho stájový kolega Marco Melandri pak 12. A dnes ještě v MotoGP bodovali Anthony West s Kawasaki, Alex de Angelis na další Gresiniho Hondě a konečně Toni Elias na Alice Ducati.

16 50 Sylvain GUINTOLI FRA Alice Team DUCATI 46'49.563

V mistrovství světa vede Dani Pedrosa se ziskem 41 bodů před Jorge Lorenzem (36 bodů) a Valentinem Rossim (31). Mistr světa Casey Stoner má 30 bodů, Andrea Dovizioso potom bodů 21, následuje James Toseland, který nasbíral doposud 20 bodů, ex-mistr světa Nicky Hayden jich má 19, stejně jako Loris Capirossi. John Hopkins má na svém kontě zatím 13 mistrovských bodíků a v Top ten je ještě Shinya Nakano s 10 body.