Grand Prix Jerez - 250 cc, závod

Dvěstěpadesátky vyhrál v Andalusii Fin Mika Kallio na KTM před Italem Mattiou Pasinim na Aprilii a Japoncem Yukiem Takahashim na Hondě.

Souboj dvojice Marco Simoncelli (Gilera) a Alvaro Bautista (Aprilia) o vítězství v závodě skončil v posledním kole po chybě Simoncelliho pádem obou dvou suverénů dnešního závodu. Pádem byl postižen i čtyři kola před koncem Švýcar Luethi, bojující v té době o 3. místo.

Toho využil Fin Mika Kallio a nečekaně vyhrál před Mattiou Pasinim a Japoncem Yukiem Takahashim. Čtvrtý dojel další Japonec Hiroshi Aoyama na KTM, pátý potom Španěl Hector Barbera a šestý jeho krajan Alex Debon - oba na továrních strojích Aprilia. Sedmý byl v cíli klasifikován jejich krajan Julian Simon na další KTM před Italem Robertem Locatellim na Gilere a španělským jezdcem Aleixem Espargarem na první Aprilii LE.

Skvělé Top ten umístění si vybojoval náš Lukáš Pešek z týmu Auto Kelly - CP na Aprilii. Za ním skončil jako 11. Alex Baldolini na Aprilii a 12. dojel Ratthapark Wilairot (THA) na další tovární Hondě.

Druhý náš jezdec Karel Abraham z českého týmu Cardion AB Motoracing dokončil závod jako třináctý.  Do závodu odstartoval výborně, ovšem v souboji s Hiroshi Aoyamou vyjel do kačírku a propadl se na 22. místo. Smolný víkend - tři pády během 4 čtyř tréninků - nakonec Abájovi skončil velmi dobře, 3 body znamenají, že je v průběžné klasifikaci desátý (12 bodů). Lukáš Pešek je třináctý, když má na svém kontě 6 bodů.

Manažér týmu Cardion AB Motoracing pan Karel Abraham sr. řekl pro www.motorkari.cz : "Abája po kolizi s Aoyamou dokonce spadl a do dalšího závodu ho museli roztlačit traťoví komisaři".