Grand Prix Itálie - závod

Ranními warm upy začala Grand Prix Itálie v Mugellu. Prvním dnešním vítězem se potom stal Španěl Nicolas Terol, když v kubatuře Moto2 zvítězil jeho krajan Marc Marquez a ve skvělém závodě královské kubatury MotoGP trumfoval mistr světa Jorge Lorenzo, takže to letos skončilo v Itálii 3:0 ve prospěch Španělů.

Skvělý závod královské kubatury MotoGP byl vypsán na 23 okruhů a zde je jejich podrobný průřez:

1. kolo:
Stoner před Lorenzem a Doviziosem, 15. Abraham, vzápětí jde do kačírku Hayden (6.)
2. kolo: Na čele nic nového, ale Abraham je už 12.
3.kolo: Abaja předjel Eliase a je nyní 11.
4. kolo: Na čele Stoner o 1.834 před Lorenzem, Doviziosem, Simoncellim a Spiesem.
5. kolo: Rossi předjel Crutchlowa a je 9.
7. kolo: Rossi si podal Edwardse a také Barberu - což znamená 7. místo, Abaja postoupil na 10. místo
8. kolo: Pedrosa předjel Abaju, který tak klesl na 11. místo
9. kolo: Dovizioso předjel Lorenza a dostal se na druhé místo, Rossi je aktuálně 6., když se dostal před Bautistu
10. kolo: Stoner vede o 2.326 sekundy před Doviziosoem a o 2.763 před Lorenzem. Simoncelli ztrácí 3.599 a Spies 4.862.
12. kolo: Lorenzo se vrací na 2. místo a po polovině závodu je následující pořadí. 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Dovizioso, 4. Simoncelli, 5. Spies, 6. Rossi, 7. Barbera, 8. Bautista, 9. Pedrosa, 10. Edwards, 11. Abraham, 12. Hayden, 13. Aoyama, 14. De Puinet a 15. Elias.
13. kolo: Hayden předjíždí Abaju a odsunuje ho na 12. místo, ovšem náš jezdec se musí také bránit útoku Aoyamy.
15. kolo: Spies předjel Simoncelli a je tak čtvrtý, ovšem Aoyama předjel našeho Abrahama a odsunul ho na 13. pozici.
16. kolo: Lorenzo snížil náskok Stonera na 1.078 sekundy!, Bautista se propadl, takže se posunulo celé pořadí, tedy včetně Abrahama.
17. kolo: Stoner už pouze o 0.326 před Lorenzem.
18. kolo: Lorenzo jde do čela, když zajel nový rekord časem 1.48.402 a rázem vede o 0.225. Třetí Dovizioso ztrácí 0.783. SuperSick se vrací na 4. místo, když předjel nazpět Spiese.
19. kolo: Lorenzo zvyšuje náskok na 0.632 sekundy. Třetí Doviziso má zásek 1.151.
22. kolo: Lorenzo vede už o 1.145 před Stonerem.
23. kolo: Dovizioso zaútočil na konci cílové rovinky na Stonera a je rázem druhý! A jelikož Spies předjel v závěru Simoncelliho, tak skončil čtvrtý.

Pořadí v cíli je tedy následující:

Vyhrál po vynikajícím výkonu mistr světa Jorge Lorenzo před domácíím Andreou Doviziosem a vedoucím jezdcem šampionátu Caseyem Stonerem. Za čtvrtým Spiesem a pátým Simoncellim dojel jako šestý Valentino Rossi a Top 10 dokompletovali Hector Barbera (7.), Dani Pedrosa (8.), Colin Edwards (9.) a Nicky Hayden (10.). Za Top ten ještě bodovali Hiro Aoyama (11.), náš Karel Abraham jako dvanáctý, Alvaro Bautista (13.), Randy de Puinet (14.) a Toni Elias (15.).

Grand Prix Itálie - Mugello, MotoGP závod

01- Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing Team – Yamaha YZR M1 – 23 kol za 41’50.089 02- Andrea Dovizioso – Repsol Honda Team – Honda RC212V – + 0.997