Grand Prix Itálie pohledem našich

V Mugellu Karel Abraham startoval do závodu třídy Moto2 podruhé na stroji FTR. Bylo tedy jasné, že se bude se strojem i v Itálii ještě seznamovat, ale zejména jeho výkon ve druhém volném tréninku byl hodně slibný. Zde totiž zajel osmý nejrychlejší čas se ztrátou 0,514 sekundy na nejrychlejšího. Ve kvalifikaci si zajistil pátou řadu startovního roštu, když zajel dvacátý čas se ztrátou 1,120 na polemana, kterým byl domácí divoch Andrea Iannone. O tom, jak je tato třída našlapaná svědčí to, že tahle ztráta na nejrychlejšího muže kvalifikace by ve stopětadvacítkách znamenala devátou startovní pozici! Po staru se Abaja v chumlu čtyřicetičlenného jezdeckého kole bohužel v první zatáčce propadl na sedmadvacáté místo, ale pak začal pomalu postupovat dopředu. Po polovině závodu se dostal do první dvacítky a útočil dál. V závěru ještě předjel zkušeného Itala Roberta Rolfa a dostal se na sedmnáctou příčku. K poslednímu bodovanému místu, na kterém jezdil Španěl Fonsi Nieto, bylo ale příliš daleko. V cíli Karel zaostal za Nietem o pět sekund.

Karel Abraham v cíli řekl: „Po dvou závodech, kdy jsem skončil po pádu na zemi, jsem dojel do cíle, ale samozřejmě spokojený být nemohu. Za sedmnácté místo se body nedostávají. V kvalifikaci jsem sice zajel v Mugellu svůj nejlepší výsledek, ale pokud chci získávat body, musím na tom být na startu mnohem lépe. Dnes jsem startoval v polovině jezdeckého pole a v první zatáčce klesl asi o sedm míst. Byla to opět obrovská mačkanice a po dvou pádech jsem byl přece jen opatrnější. Pak to nebylo úplně špatné, postupoval jsem dopředu, i když přední kolo odskakovalo a chvílemi jsem musel dost bojovat. Co mi určitě v Mugellu pomohlo, byl rozhovor s Alexem Debonem, který jede také s FTR, ale musíme si toho příště říct ještě víc.“

Abaja tedy i po Mugellu zůstává u dvou katarských bodů a v celkovém pořadí mu patří pětadvacátá pozice, hned za svým krajanem Lukášem Peškem.