Grand Prix Itálie MotoGP - kvalifikace

Valentino Rossi potvrzuje svou suverenitu vítězstvím v kvalifikaci na Grand Prix Itálie.

Valentino Rossi zvítězil v kvalifikaci na zítřejší závod MotoGP, kterým bude Grand Prix Itálie. Rossi svým novým rekordem 1:49,223 zanechal na druhém místě Sete Gibernaua o pouhých 0,138 sekundy. Třetí skončil Max Biaggi, který za Rossim zaostal o 0,235 sekundy.
Druhou řadu vytvoří trojice Nycky Hayden, John Hopkins a Loris Capirossi, zatímco do třetí řady se postaví sedmý Marco Melandri, osmy Carlos Checa a devátý Shinya Nakano. Desátým místem si start ze čtvrté řady zajistil Makoto Tamada, stejně jako jedenáctým Kenny Roberts a dvanáctým Colin Edwards. Třináctý skončil Alex Barros, čtrnáctý Alex Hofmann a patnáctý Ruben Xaus. Další řadu vytvoří David Checa, Troy Bayliss a Shane Byrne. Domácí Roberto Rolfo se postaví společně s Jamesem Ellisonem a Franco Battainim do poslední, sedmé řady.