Grand Prix Holandska - závod 250 ccm

Štastné, ale zasloužené vítězství japonského jezdce Hiro Aoyamy, když Alvaro Bautista po vlastní chybě spadl v šikáně. A výborné 7. místo pro Karla Abrahama !

Z boje čtveřice byla nejdříve sólová jízda, potom duel

Pak trojboj a nakonec vše rozhodl pád.

Nakonec se tedy smál Hiroshi Aoyama z Japonska s Hondou, který se tak dostal i do čela tabulky MS, když Alvaro Bautista spadl na konci předposledního kola po vlastní chybě a málem ssebou ještě vzal Aoyamu.

O druhé místo pak bojovali muž z Pole position, Hector Barbera na Aprilii (v cíli nakonec 2.) a mistr světa Marco Simoncelli s Gilerou (3.).

Čtvrtý dojel při své letošní premiéře ve dvěstěpadesátkách "nováček" Aleix Espargaro ze Španělska na Aprilii LE týmu BalatonRing, pátý zkušený ex-mistr světa Roberto Locatelli s Gilerou a šestým byl v cíli další "mazák", Alex Debon, rovněž ze Španělska a rovněž na továrním motocyklu Aprilia.

Pro skvělé sedmé místo si přijel za výborný výkon český jezdec Karel Abraham z českého týmu Cardion AB Motoracing na tovární Aprilii, následován Španělem Hectorem Faubelem s Hondou.

Top 10 dnešního dne pak dokompletovali Ratthapark Wilairot z Thajska a Ital Raffaele de Rosa - oba na Hondách.

Jedenáctý dojel Mike di Meglio z Francie a pro další 4 mistrovské body za 12. místo si dojel náš Lukáš Pešek na Aprilii týmu Auto Kelly CP - oba na Apriliích.

Třináctý byl v cíli klasifikován Ital Alex Baldolini na Aprilii, na 14. místě pak Francouz Valentin Debise na Hondě a konečně jako 15. maďarský jezdec Imre Toth na Aprilii.

Smůlu měl Švýcar Thomas Lüthi, který spadl v 11. kole závodu, když před ním udělal jezdeckou chybu Ital Mattia Pasini.