Grand Prix Francie - MotoGP, závod

Suverenní vítězství Jorge Lorenza, jasná porážka Valentina Rossiho a pád Caseyho Stonera - to byly hlavní momenty závodu MotoGP na okruhu v Le Mans.

Španěl Jorge Lorenzo vyhrál v Le Mans suverenním způsobem a svého týmového kolegu Valentina Rossiho před 82 270 diváky tak celkem jasně porazil. Pouze 8 kol mohl Ital nabídnout Španělovi rovnocenný souboj, potom už kraloval pouze mladý španělský jezdec.

V souboji o třetí místo mezi dvěma jezdci na továrních motocyklech Repsol-Honda Andreou Doviziosem a Dani Pedrosou s Nicky Haydenem na Ducati byl nakonec nejlepší Dovizioso, zatímco dvě chyby Pedrosy ho v samém závěru závodu odsoudily až na místo 5., tedy i za Haydena.

Závod byl pohromou pro Stonera, ten se sice dostal už před Haydena, když mu ve 3. kole ustřelil motocykl a Australan tam musel závod předčasně ukončit. Znamenalo to tak už jeho druhou "0" ve třech závodech.

Jelikož závod nedokončili pro pád ani superbikový mistr světa Ben Spies a také veterán Loris Capirossi, kteří rovněž oba spadli v začátku závodu, a zraněný Bautista na start vůbec nenastoupil, tak jsme v cíli viděli pouhých 13 jezdců..

01- Jorge Lorenzo – Fiat Yamaha Team – Yamaha YZR M1 – 27 kol za 44′29.114