Grand Prix Francie - 125 ccm, závod

Pouze španělské stupně vítězů a další vítězství Pola Espargara. Jakub Kornfeil tentokrát nebodoval.

Souboj o vítězství až do cílové pásky a hodně tvrdý boj o třetí místo, to je hodně stručná charakteristika závodu stopětadvacítek z dnešního závodu Grand Prix Francie na okruhu Bugatti v Le Mans.

Náš Jakub Kornfeil dojel jako 19., což pochopitelně na mistrovské body nestačilo: "Start se mi podařil, tak jak jsem chtěl, dokázal jsem se posunout o dvě řady vpřed, až jsem z toho byl překvapený, jenže pak mne dva soupeři předjeli a na další rovince pak další dva a navíc jsem drobně ztratil kontakt se skupinkou, jenž jak se posléze ukázalo bojovala o bodované umístění od desátého do patnáctého místa. Zkoušel jsem se s nimi udržet, ale bohužel mi to nešlo. Můj souboj se tak zúžil jen na německého jezdce přede mnou, kterého se mi podařilo asi devět kol před koncem dojet i předjet, ale ne už ujet. On mi začal jezdit za zády, znova mne předjel, já mu jeho útok v následující zatáčce vrátil. Zbývající tři kola jsem jel již před ním s tím, že jeho útok určitě přijde v posledním okruhu v závěrečné sekci trati a tak jsem se snažil jet defenzivní stopu, ale jeho útok na vnitřek jsem už nezvládl a tak jsem skončil jenom devatenáctý. Se svým dnešním výkonem nejsem vůbec spokojený, protože to nebylo o motorce, ta byla připravena dobře, ale bylo to o mně. Prostě mi to nešlo! Sice jsem se posunul vpřed z 23.místa na 19.místo v cíli, ale přeci jenom to na body, na které jsem pomýšlel, že dosáhnu, bylo trochu málo.“

01- Pol Espargaro – Tuenti Racing – Derbi RSA 125 – 24 kol za 41′52.280