Grand Prix ČR 250 ccm

Daniel Pedrosa zvítězil v dalším závodě Mistrovství světa, naši jezdci tentokrát všichni v cíli, dva dokonce na bodovaných pozicích.

Daniel Pedrosa potvrdil vítězstvím v Grand Prix ČR svou vedoucí pozici v letošním šampionátu třídy 250 ccm. Na druhém místě dojel Jorge Lorenzo (+1,303) a na třetím Casey Stoner (4,253). Na dalších místech projeli cílem čtvrtý Alex De Angelis, pátý Hiroshi Aoyama, šestý Andrea Dovizioso a sedmý Sebastian Porto. Na osmé pozici projel dnes cílem Randy De Puniet, devátý byl Roberto Locatelli a desátý Sylvain Guintoli.
Na jedenáctém místě dokončil dnes závod Jakub Smrž, dvanáctý byl Anthony West a třináctý Alex Debon. Po ne zrovna podařeném startu dojel na čtrnáctém místě Radomil Rous, zatímco poslední bod si připsal Steve Jenkner.
Na 22. místě dokončil závod Michal Filla, jenž startoval na vypůjčeném motocyklu Aprilia, jehož vlastníkem je čínský tým Zongshen.
Na čele celkového pořadí je neohroženě Daniel Pedrosa (206 bodů), druhý je Casey Stoner (147) a třetí Andrea Dovizioso (134). Naši jezdci si vyměnili své pozice, když dvacátý je nyní Jakub Smrž (11), zatímco Radek Rous (10) je jednadvacátý.