Grand Prix ČR 125 ccm

Thomas Lüthi vítězí v závodě nejslabší třídy, naši reprezentanti bohužel neviděli cíl - všichni postupně havarovali.

Švýcarský jezdec Thomas Lüthi získal své druhé vítězství v závodech Mistrovství světa, když se dnes společně se svým týmem ELIT Grand Prix Racing radoval v Brně. Lüthi zvítězil v závodě, ve kterém v posledních třech kolech společně s Italem Pasinim signalizoval ve spodní části okruhu déšť. Na druhém místě nakonec přijel Fin Mika Kallio, jenž na Lüthiho ztratil 3,212 sekundy. Třetí místo se ztrátou 3,326 sekundy obsadil Ital Marco Simoncelli.
Čtvrté místo mohutným finišem získal Španěl Sergio Gadea, pátý skončil Lorenzo Zanetti, šestý další Ital Fabrizio Lai a sedmý jeho týmový kolega Mike Di Meglio. Na osmém místě nakonec dojel pravidelnou jízdou Manuel Poggiali, dále dojel Maďar Gábor Talmacsi, jenž si od tohoto závodu velmi sliboval. Desítku nejlepších doplnil Julian Simon.
Na jedenáctém místě dokončil závod Andrea Iannone, dvanáctý byl Alvaro Bautista, jenž na třinácté místo odsunul svého týmového kolegu Alexe Espargara. Čtrnáctým místem opět bodoval německý "Ital" Sandro Cortese, poslední bod získal patnáctý Stefan Bradl z juniorského týmu KTM.
Na start se postavila také čtveřice českých jezdců, bohužel celá čtveřice postupně odstoupila po více či méně hrůzostrašných pádech, které si jezdci však zavinili zcela sami. Nejprve se poroučel ze závodu Lukáš Pešek, jenž však bojoval až v závěru bodovaných pozic. Po Peškovi šel ven v poslední zatáčce mladý Karel Abraham, který v tu dobu jezdil dokonce i až za Patrikem Vostárkem, startujícím na divokou kartu. Ovšem i Vostárek se poroučel k zemi, a to ve velmi divoké podobě, kdy se v první zatáčce proletěl několik metrů vzduchem. Cíl neviděl ani litoměřický Lukáš Rážek, jenž havaroval v posledním kole, v době kdy bojoval se Španělem Bonachem o "lampu".
Ovšem jak po závodě prohlásil Lukáš Pešek, on za nic vlastně nemůže, on je připravený jezdit na vedoucích místech. Vše se nyní odehrává v jeho týmu, který si to musí ve svém nitru srovnat a uvědomit si, co vlastně chce. Do tohoto závodu nastoupil Pešek s nefunkční zadní brzdou.
V celkovém pořadí dále vede Thomas Lüthi (144 bodů), druhý Mika Kallio (136) ztrácí osm bodů, třetí je stále Gábor Talmacsi (120), ovšem Marco Simoncelli se na něj již hodně tlačí (117). Páté místo drží Mattia Passini (100). Náš Lukáš Pešek (18) je na 19. místě.