Grand Prix 2010: Týmy 125 a Moto2

Startovní pole Moto2 a kubatury do 125 ccm pomalu nabírá svou definitivní podobu. A rovněž se už pomalu začínají vyplňovat kolonky použitých šasí a motocyklů.

Grand Prix 2010: Týmy 125 a Moto2

Kapitoly článku

Týmy a jezdci kubatury 125 ccm

Přehled jezdců a týmů nejslabší kubatury mistrovství světa Grand Prix nabízí bohužel podstatně méně jezdců než v sezónách uplynulých.  


Ajo Motorsport (Derbi)Marc Marquez (ESP) - MS 2009 - 8., přichází od KTM a při prvním svezení s továrním motocyklem Derbi byl hodně rychlý.


Sandro Cortese (GER) - MS 2009 - 6., zůstane ve stejném týmu, i když mu doposud chybí potřebné peníze.


Andalucia RacingAlberto Moncayo (ESP) - velký španělský talent. Tento tým chce zakončit tříletý projekt pravidelnou účastí v seriálu MS. A samotný jezdec si za svůj titul mistra Španělska účast v Grand Prix určitě zaslouží. A možná pojede motocykl Derbi.Bainet Derbi


Pol Espargaro (ESP) - MS 2009 - 4., vítěz z Indy a Estorilu, zůstává v týmu 


Efren Vazquez (ESP) - MS 2009 - 14., zůstává v týmu ??? - Luis Salom (ESP) - MS 2009 - 22. místo, 21 bodů - jezdil ve druhé části sezóny místo Simone Corsiho za tým WBR Sita Ponse.


Bancaja Aspar Team (Aprilia)


Bradley Smith (GBR) - vícemistr světa, vítěz z Jerezu a Mugella, zůstává v týmu
 


Nicolas Terol (ESP) - MS 2009 - 3., vítěz z Brna, přichází od Sita Ponse 


Blusens ApriliaEsteve Rabat (ESP) - MS 2009 - 18., chtěl odejít do Moto2, ale nesehnal peníze a tak zůstává v týmu stopětadvcaítek.CBC Corse (Aprilia)


Dvě místa má italský tým, jako jezdci jsou uvažování Luca Marconi a Luca Vitali.


Molenaar Racing (Aprilia)Randy Krummenacher (SUI) - MS 2009 - 21., po velmi neúspěšné sezóně na továrním motocyklu sehnal peníze i na další sezónu ve stejném týmu.
 

Emmi Caffe Latte (Honda)Německý jezdec Marcel Schrötter (GER) pojede po několika úspěšných startech s "wild card" celý seriál MS. Dvojnásobný vítěz IDM a mistr Evropy přechází do týmu Terrella Thiena i s mentorem Toni Mangem, šéfmechanikem Seppem Schlöglem ale i s motocyklem Honda. 

Fontana Racing (Aprilia)Simone Corsi (ITA) - MS 2009 - 11.,  vícemistr světa 2008, má za sebou hodně špatný rok. V polovině sezóny odešel od Sita Ponse a pak se nějaké výsledky přece jen dostavily.
WRB Racing (Aprilia)


Danny Web (GBR) - MS 2009 - 17., - přichází z týmu Arie Molenaara
 


Adrian Martin Lucas (ESP) - mladý španělský jezdec (17 let) jezdil dva roky CEV, v roce 2008 - 5., 2009 - 11. , přesto dostává šanci i v MS 2010.Loncin Racing ???Zkušený Japonec Tomoyshi Koyama má před sebou díky věkovému limitu poslední sezónu v této třídě. Ovšem je vítězem závodů Grand Prix a také už skončil v šampionátu celkově třetí. Otázkou ale je, jestli tento tým vůbec pojede, neboť Loncin nechce platit!

Matteoni Racing (Aprilia)


Lorenzo Savadori (ITA) - MS 2009 - 26., - italský talent musel některé závody vynechat kvůli peněžním problémům svého bývalého týmu Fontana Racing. 
Ongetta Team I.S.P.A. (Aprilia)


Jonas Folger (GER) - MS 2009 - 12., - v začátku sezóny zářil jako kometa. Konec mu už ale vůbec nevyšel a jeho největší slabinou je koncentrace na kvalifikaci. Měl by být "1" místo Iannoneho.
Alexis Masbou (FRA) - jel až do svého zranění za tým Loncin, ovšem vůbec nebodoval.


Sturla Fagerhaug (NOR) - druhý jezdec letošního Red Bull Rookies Cupu našel své stálé místo v seriálu Grand Prix 2010.

Racing Team Germany (Aprilia)


Český vítěz Red Bull Cupu Jakub Kornfeil pojede za tento německý tým Dirka Heidolfa. 


??? Jasper Iwena (NED) - už vloni jezdil MS třídy do 125 ccm v tomto týmu a získal celkem 3 body.


WTR San Marino Team (Aprilia)Johann Zarco (FRA) - svěřenec Gabora Talmacsiho, v MS celkově 20., jezdil v tomto týmu i v loňském roce.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.87
Známkováno: 15x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist