GP Velké Británie – V trénincích je zatím nejrychlejší Lorenzo

Moto2 – 1.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách zajel nejrychleji Johann Zarco (Ajo Motorsport), když v pátém měřeném kole nastavil čas 2'09,061 sekundy. Jen pětačtyřicet tisícin ztrácel domácí závodník Sam Lowes (Speed Up Racing) a o devětašedesát tisícin pomaleji zajel Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40). První tři tak byli přímo úžasně srovnaní. Španěl Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing) byl s časem 2'09,471 sekundy čtvrtý a první pětici uzavíral s kolem za 2'09,545 sekundy Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia).

V polovině úvodního tréninku zůstával nejrychlejším jezdcem na dráze Johann Zarco, jenž si své maximum na kolo z pátého kola zatím nezlepšil. Naopak zrychlil Japonec Takaaki Nakagami, který se časem 2'09,064 sekundy posunul na druhé místo, jen tři tisíciny za Zarca! Třetí byl Sam Lowes, který se snažil posunout pořadím, což se mu zatím nedařilo. Na čtvrtém místě figuroval Alex Rins, první pětici uzavíral Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten). Prvního a pátého jezdce v pořadí dělilo jen 0,097 sekundy! Šestý Lorenzo Baldassarri (Forward Racing) už ztrácel tři desetiny.

V závěru to bylo o tom, kdo z dvojice Johann Zarco a Sam Lowes zajede nejrychlejší čas a trénink vyhraje. Oba jezdci si neustále vyměňovali pozice, ale nakonec byl úspěšný Johann Zarco, který v úplně posledním kole zajel 2'08,461 sekundy a první trénink vyhrál. Domácí jezdec Sam Lowes tak v poslední chvíli přišel vedení a to rozdílem šestnácti tisícin. Třetím jezdcem v pořadí je Jonas Folger, který ztrácí necelé půl sekundy. Esteve Rabat byl před koncem nějakou dobu třetí, ale v jednom z úseků si nedovoleně zkrátil trať a vedení závodu mu takto dosažený čas na kolo zrušilo. Rabat to v posledním kole stačil eliminovat čtvrtým časem 2'08,932 sekundy. První pětici uzavřel Lorenzo Baldassarri.

8 - Julian SIMON - SPA - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'09.033 - + 0.572
9 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'09.064 - + 0.603
10 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 2'09.158 - + 0.697
11 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'09.222 - + 0.761
12 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 2'09.237 - + 0.776
13 - Randy KRUMMENACHER - SWI - JIR Racing Team - Kalex - 2'09.404 - + 0.943
14 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'09.505 - + 1.044
15 - Mika KALLIO - FIN - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'09.605 - + 1.144
16 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 2'09.682 - + 1.221
24 - Azlan SHAH - MAL - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'10.521 - + 2.060
25 - Thitipong WAROKORN - THA - APH PTT The Pizza SAG - Kalex - 2'11.816 - + 3.355
26 - Florian ALT - GER - E-Motion IodaRacing Team - Suter - 2'12.174 - + 3.713
27 - Bradley RAY - GBR - FAB-Racing - FTR - 2'12.230 - + 3.769
28 - Jesko RAFFIN - SWI - sports-millions-EMWE-SAG - Kalex - 2'12.486 - + 4.025
29 - Federico CARICASULO - ITA - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'13.432 - + 4.971
30 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 2'13.475 - + 5.014
31 - Robin MULHAUSER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 2'13.892 - + 5.431