GP Velké Británie – Senzační pole position pro Crutchlowa

Dopolední tréninky jeli jezdci světového šampionátu ještě na suché dráze, ale pak začalo intenzivně pršet, foukal silný, studený vítr a kvalifikace tak byly pro všechny jezdce velmi náročná záležitost. V třídě Moto3 slaví kvalifikační vítězství Francesco Bagnaia, Jakub Kornfeil do závodu odstartuje patnáctý. Královská kubatura nabídla napínavou bitvu, kterou vyhrál domácí závodník Cal Crutchlow. Druhý odstartuje Valentino Rossi a první řadu na startu uzavře Maverick Viñales. Závěr programu patřil jezdcům Moto2. V šestistovkách předvedl parádní výkon další domácí závodník Sam Lowes, který v kvalifikaci plné vody a pádů vybojoval pole position.

Moto3 – 3.volný trénink

V desáté minutě vedl časomíru Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) s kolem za 2'15,835 sekundy. Druhý Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing) ztrácel přes šest desetin a třetí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) byl o 0,740 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Jorge Martin (Pull&Bear Aspar Mahindra Moto3) a Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), který už ztrácel přes jednu sekundu. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 2'17,939 sekundy osmnáctý. Hned v úvodu spadl Tatsuki Suzuki (CIP Unicom Staker) a zpátky do boxů musel po svých.

V polovině posledního tréninku nejnižší kubatury zůstával na špici Jorge Navarro, který s novým maximem na 2'14,875 sekundy nadělil druhému v pořadí Di Giannantoniovi přes jednu sekundu. Třetí Brad Binder ztrácel 1,4 sekundy a dvanáctý Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo) byl posledním jezdcem do dvou sekund. Holanďan dostal penalizaci pět pozic na startu za opakovaný prohřešek, pomalá jízda v závodní stopě. Jakub Kornfeil nastavil 2'17,281 sekundy, což mu prozatím stačilo na devatenáctou pozici. Zřejmě porucha motoru zastavila Itala Francesca Bagnaia (Pull&Bear Aspar Mahindra Moto3) pro něhož trénink skončil v době, kdy byl pátý s časem 2'16,306 sekundy.

Ve třetím tréninku zajel nejrychleji Jorge Navarro s maximem na kolo 2'13,882 sekundy. Španěl byl dopoledne jediný, kdo překonal hranici dvou minut a čtrnácti sekund. Na druhém místě je se ztrátou sedmi desetin Brad Binder, třetí Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) byl o 0,845 sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Enea Bastianini a Jorge Martin, který byl zároveň poslední v jedné sekundě na Navarra. Jakub Kornfeil byl v nájezdu do svého posledního rychlého kola až třicátý. Své finální kolo zajel za 2'15,498 sekundy, což Kornfeila posunulo na jedenáctou příčku. Nakonec v tréninku obsadil třinácté místo.

GP Velké Británie, Moto3 – 3.volný trénink