GP Velké Británie – páteční tréninky

V pátek dopoledne odstartovali jezdci nejnižší kubatury mistrovství světa přípravu na dvanáctý podnik sezony britskou Grand Prix. Nad Silverstonem bylo celý den zataženo s teplotami do dvaceti stupňů, a také hned několikrát drobně zapršelo. V nejnižší kubatuře je po pátečních jízdách nejrychlejší domácí Danny Kent, v šestistovkách Esteve Rabat a v MotoGP Marc Márquez.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině úvodního tréninku vedl tabulku časů Miguel Oliveira (Mahindra Racing) s kolem za 2´17,049 sekundy. Druhý Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0) ztrácel 0,096 sekundy, třetí Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG) byl o necelé tři desetiny pomalejší. První pětici uzavíral Alex Rins (Estrella Galicia 0,0) a Enea Bastianini (Junior Team GO&FUN Moto3). Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 2´18,325 sekundy desátý, Jakub Kornfeil (Team Calvo) s kolem za 2´20,510 sekundy šestadvacátý.

První trénink vyhrál Jack Miller (Red Bull KTM Ajo), který ve svém posledním rychlém kole zajel 2´16,439 sekundy. Jen sedmadvacet tisícin ztrácí druhý v pořadí Isaac Viňales (Team Calvo) a třetí Alex Márquez byl o 0,078 sekundy pomalejší. Dvě desetiny ztratil na nejlepší čas čtvrtý Alex Rins (Estrella Galicia 0,0), pátý Romano Fenati byl o 0,430 sekundy pomalejší.

Karel Hanika první trénink uzavřel patnáctým časem 2´17,845 sekundy, Jakub Kornfeil v posledním kole nastavil 2´17,895 sekundy, což mu stačilo na sedmnáctou pozici.