GP Velké Británie – Doma je zatím nejrychlejší Crutchlow, Abraham čtrnáctý

Páteční volné tréninky mistrovství světa silničních motocyklů probíhaly pod blankytně modrou oblohou a za příjemných letních teplot. V třídě Moto3 je nejrychlejším jezdce prvních dvou tréninků Aron Canet, který vyhrál oba tréninky a je velkým favoritem pro sobotní kvalifikaci. Jakub Kornfeil prozatím na čtyřiadvacáté pozici. V královské MotoGP si nejlépe vedl domácí závodník Cal Crutchlow, který vyhrál odpolední trénink a je nejrychlejším jezdcem kombinace časů. Marc Márquez to měl s dvěma pády, takže pro lídra série těžké odpoledne. Český závodník Karel Abraham si vedl dobře a je čtrnáctý s minimální ztrátou na Top10. Páteční program uzavřeli jezdci třídy Moto2, kde byl dopoledne nejrychlejší Švýcar Dominique Aegerter. Ve druhém tréninku zajel na první místo Alex Márquez.

Moto3 – 1.volný trénink

Od rána byla na okruhem Silverstone blankytně modrá obloha, což je rozhodně velmi příjemný vstup do britského závodního víkendu, který je znám proměnlivým počasím. Po dvaceti minutách úvodního tréninku vedl tabulku časů Skot John McPhee (British Talent Team) s maximem na 2'17,050 sekundy. Druhý v pořadí Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0) ztrácel sedmadvacet tisícin, třetí Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) byl o osmačtyřicet tisícin pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Joan Mir (Leopard Racing) a Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo), který na prvního ztrácel tři desetiny. Český závodník Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl prozatím devětadvacátý s časem 2'20,598 sekndy. Potíže měl Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) jehož motocykl zastavila porucha a Ital v polovině tréninku neměl měřené kolo.

První trénink vyhrál časem 2'14,545 sekundy Španěl Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Jeho čas na kolo byl skutečně hodně rychlý, protože druhý v pořadí Bo Bendsneyder ztrácí 0,857 sekundy, třetí Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) 0,858 sekundy a čtvrtý Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) je poslední v jedné sekundě. Pětici nejrychlejších uzavírá Enea Bastianini. Jakub Kornfeil sice zrychlil na 2'18,203 sekundy, ale pořád zůstává na devětadvacáté pozici. Na britském okruhu to s Peugeotem nebude mít snadné. Jezdci na divokou kartu Jake Archer (City Lifting/RS Racing) a Tom Booth-Amos (City Lifting/RS Racing) skončili v pořadí na osmadvacáté a třicáté pozici.

GP Velké Británie, Moto3 – 1.volný trénink