GP Valencie – Titul slaví Lorenzo s Kentem, Kornfeil třetí

Moto3 – Závod

Do závodu na čtyřiadvacet kol startoval z první řady John McPhee (SaxoPrint RTG), Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) a Efrén Vázquez (Leopard Racing). Danny Kent (Leopard Racing), lídr seriálu, který bojuje o titul a potřebuje k jeho získání dva body, startuje až osmnáctý. Jeho rival Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) stál na startu čtvrtý. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) startoval osmý z třetí řady, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) dvanáctý z řady čtvrté.

Do druhého kola najížděl jako první Miguel Oliveira následován Efrénem Vázquezem, Johnem McPhee, Romanem Fenatim, Jorge Navarrem (Estrella Galicia 0,0) a Enea Bastianinim (Gresini Racing Team Moto3). Jakub Kornfeil se posunul na sedmou pozici, Karel Hanika jel desátý a Danny Kent byl čtrnáctý, takže v této pozici byl mistrem světa.

Po pěti kolech jsme měli vedoucí skupinu, která čítala osm závodníků – Miguel Oliveira, Jorge Navarro, Romano Fenati, Efrén Vázquez, Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold), John McPhee, Hiroki Ono (Leopard Racing) a Jakub Kornfeil. Karel Hanika jel dvanáctý, Danny Kent byl čtrnáctý, ale neměl v úmyslu hrát na jistotu a začal jezdce před sebou postupně předjíždět.

V desátém kole havaroval Karel Hanika a závod pro českého závodníka skončil. Jen doufejme, že tam nedošlo k žádnému zranění. Pro Danny Kenta to nic neznamenalo, protože ten stačil Haniku v předchozím kole předjet a v závodu tak pokračoval dvanáctý. V polovině klání vedl závodní pole Miguel Oliveira před Jorge Navarrem a Efrénem Vázquezem. Jakub Kornfeil jel pátý.

Pět kol před koncem závodu zůstával na špici závodního pole Miguel Oliveira, který si na druhého Efréna Vázqueze vytvořil náskok tří desetin, ale o ten rychle přišel a vpředu už jela jen čtyřčlenná skupina jezdců, kde byl mimo zmiňované dvojice také Jorge Navarro a Romano Fenati. Z vteřinou ztráty pokračoval na páté pozici Niccoló Antonelli, šestý Jakub Kornfeil ztrácel na Itala půl sekundy a těsně za sebou už měl Jihoafričana Bindera (Red Bull KTM Ajo). Dany Kent jel jedenáctý a to mu zaručovalo zisk titulu.

Závěr závodu byl neskutečný, protože Niccoló Antonelli dojel vedoucí skupinu, chtěl na stupně vítězů, zaútočil a protože to neměl šanci ubrzdit, tak kromě sebe poslal k zemi také Romana Fenatiho s Efrénem Vázquezem. Závod vyhrál Miguel Oliveira, druhé místo obsadil Jorge Navarro a třetí projel cílem Jakub Kornfeil, který letos získal své druhé umístění na stupních vítězů. Český závodník uzavřel letošní ročník celkově dvanáctý.

Britský závodník Danny Kent byl v cíli devátý a to znamená, že je Mistrem světa Moto3 2015.