GP Valencie - sobota

Sergio Gadea, Daniel Pedrosa a Sete Gibernau zvítězili v kvalifikacích na poslední Grand Prix této sezóny.

125 ccm - kvalifikace
Sergio Gadea odstartuje z nejvýhodnější pozice do závodu třídy 125 ccm, když dnes v dramatickém závěru kvalifikačních bojů zajel čas 1:39,830 a tím získal letošní poslední Pole Position této třídy. Na druhém místě skončil Mattia Pasini, jenž za Gadeou zaostal o pouhých 0,003 sekundy. Třetí skončil Mika Kallio, který na čtvrtou pozici odsunul druhého z kandidátů na světový titul Thomase Lüthiho.
Náš Lukáš Pešek zajel v závěru kvalifikace čas 1:40,674 a tím si vybojoval třinácté místo. Karel Abraham se sice zlepšil na 1:42,604, v celkovém pořadí to však znamenalo propad až do čtvrté desítky. Kája tak do závodu odstartuje z velmi špatné 33. pozice.
MotoGP - kvalifikace
Kvalifikaci nejprestižnější třídy dominoval domácí Sete Gibernau, který nejenže novým nejrychlejším kolem okruhu 1:31,874 získal Pole Position, ale zároveň si upevnil i své vítězství v hodnocení všech kvalifikací této sezóny. Na druhém místě skončil Gibernauv týmový kolega Marco Melandri, jenž na svého modrého druha ztratil 0,237 sekundy. Posledním v první startovní řadě je Nicky Hayden, jenž dnes dokončil kvalifikaci na třetím místě.
Do další řady se postaví dnes čtvrtý Carlos Checa, pátý Max Biaggi a šestý Colin Edwards. Sedmý skončil Loris Capirossi, osmý Alex Barros a devátý Shinya Nakano.
Zcela dnes propadl Valentino Rossi, který nejprve havaroval a poté se dlouho hledal. V kvalifikaci zaostal za vítězným Gibernauem o 1,629 sekundy, což mu vystavělo až patnáctou pozici pro start zítřejšího závodu.
250 ccm - kvalifikace
Daniel Pedrosa si svým posledním kolem vylepšil maximum na tomto okruhu a po zásluze za čas 1:35,298 získal Pole Position. Na druhém místě skončil další domácí jezdec Héctor Barbera, který na Pedrosu ztratil 0,232 sekundy. Třetí skončil Alex De Angelis a čtvrtý Jorge Lorenzo.
Zatímco Pedrosa si jel svým posledním kolem pro vítězství v kvalifikaci, těsně za ním si pro svůj osobáček jel náš Jakub Smrž. Na konci tohoto závěrečného okruhu se zastavily u našeho borce stopky na hodnotě 1:36,742, což pro něj znamená start z velmi nadějné jedenácté pozice.Trochu smutné je pak zjištění, že pouze toto kolo bylo u našeho jezdce tak rychlé, protože další kola byly již o sekundu pomalejší, když pod hranici 1:38 se Jakub Smrž dostal již pouze dvakrát. Přiblížit se tedy i v závodě k tomuto času bude obtížné a i samotný závod bude proto nesmírně náročný, ovšem pokud se náš jezdec vyvaruje zbytečných chyb, zcela jistě může pomýšlet na velmi dobré umístění.