GP Valencie – Pole position získal v novém rekordu Lorenzo

MotoGP – Kvalifikace (QP2)

Hned v první části druhé kvalifikace překonal Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) kvalifikační rekord okruhu, když kolo zajel jako první pod minutu třicet 1'29,849 sekundy. Druhý Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel čtyři desetiny, třetí Andrea Iannone (Ducati Team) byl o osm desetin pomalejší. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) figuroval na čtvrté pozici, pátý byl Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar), který byl zároveň poslední v jedné sekundě. Pět minut před koncem havaroval devátý Cal Crutchlow (LCR Honda), který rychle upaloval do boxů pro druhou motorku.

Španěl Marc Márquez zajel čtyři minuty před koncem velmi rychle, když dosáhl hodnoty 1'29,741 sekundy a na pole position v tu chvíli ztrácel 0,128 sekundy. Rychle zajel do boxů, kde mu vyměnili obutí a jezdec Hondy vyrazil na závěrečnou zteč s cílem překonat Jorge Lorenza. Ten už byl na dráze odhodlán vyhrát poslední kvalifikaci sezony a jeho poslední v sedle Yamahy, protože nastavoval jeden rychlý sektor za druhým. Na třetí pozici se časem 1'30,133 sekundy posunul Valentino Rossi. Vysoké tempo nevydržel Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar), který havaroval v době, kdy mu patřila devátá pozice. Na dráze už byl Cal Crutchlow, který se snažil zachránit co se jen dalo.

Poslední pole position sezony získal Jorge Lorenzo v kvalifikačním rekordu okruhu 1'29,401 sekundy. Druhý Marc Márquez se do poslední sekundy snažil Lorenza překonat, což se mu nakonec nepodařilo, ale o vítězství v závodu to bude rozhodně zajímavá bitva. Třetí do závodu odstartuje Valentino Rossi, který má své jisté, ale porazit první dva jmenované na jejich domácí půdě, tak to by určitě v neděli udělal moc rád.