GP Valencie – Pole position získal v novém rekordu Lorenzo

Poslední kvalifikace Velké ceny Valencie rozdělily pozice na startovních roštech tří závodů mistrovství světa silničních motocyklů. V třídě Moto3 odstartuje z pole position Španěl Aron Canet, Karel Hanika se do závodu kvalifikoval třináctý, Jakub Kornfeil čtyřiadvacátý. Pole postion v třídě Moto2 získal v novém rekordu Johann Zarco, který v neděli startuje do svého posledního závodu šestistovek. V královské kubatuře MotoGP vybojoval v novém rekordu poslední pole position v sedle Yamahy Jorge Lorenzo. Druhý do závodu odstartuje Marc Márquez a třetí Valentino Rossi.

Moto3 – 3.volný trénink

Přesně v polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem na dráze Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) s maximem na 1'40,483 sekundy. Francouz Fabio Quartararo (Leopard Racing) ztrácel jen 0,049 sekundy, třetí Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) byl o 0,149 sekundy. Čtvrtý čas patřil Jorge Navarrovi (Estrella Galicia 0,0), nicméně Španěl havaroval ve dvanácté zatáčce a to pro něho znamenalo předčasný konec tréninku. První pětku uzavíral Andrea Locatelli (Leopard Racing). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) měl na kontě devátý čas 1'40,811 sekundy, Karel Hanika (Freundenberg Racing Team) byl s časem 1'41,360 sekundy pětadvacátý, přičemž na prvního ztrácel devět desetin.

Třetí trénink vyhrál Andrea Locatelli, jenž ve svém předposledním kole nastavil 1'39,628 sekundy a o dvě desetiny překonal Juanfrana Guevaru (RBA Racing Team). Na třetí pozici je Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), čtvrtý Brad Binder a pátý Fabio Quartararo, který ztrácí rovné tři desetiny. Předposledním kolem za 1'40,006 sekundy získal Jakub Kornfeil osmé místo v tabulce a jeho ztráta na prvního představuje necelé čtyři desetiny. Karel Hanika je devatenáctý a jeho čas 1'40,403 sekundy byl o osm desetin pomalejší než Locatelliho maximum.

AKTUALIZACE - Nejrychlejši čas Andrea Locatelliho zrušili, takže trénink vyhrál Juanfran Guevara časem 1'39,824 sekundy.

GP Valencie, Moto3 – 3.volný trénink (Revize výsledků)