GP Valencie - pátek

Mattia Pasini, Casey Stoner a Marco Melandri byli dnes nejrychlejšími, naši jezdci v poli poražených.

GP Valencie - pátek
125 ccm - 1. kvalifikace
Mattia Pasini získal prozatímní Pole Position pro třídu 125 ccm, když dnes časem 1:40,469 sice zaostal za rekordem okruhu o jednu sekundu, své soupeře však dokázal tímto časem dostat za svá záda. Na druhém místě skončil maďarský jezdec Gábor Talmacsi, jenž na nejrychlejšího muže ztratil pouhých 0,065 sekundy. Třetí pozicí se prozatím může pyšnit domácí Julian Simon, který se po zranění vrátil do sedla továrního stroje KTM. Provizorní první řadu poté doplňuje nejvážnější kandidát na světový titul Thomas Lüthi, jenž na pátého Miku Kallia získal 0,184 sekundy.
Z našich se lépe vedlo Lukáši Peškovi (1:41,841), jenž však je prozatím až šestnáctý. Karel Abrahám dnes zajel čas 1:43,181, který ho prozatím usadil na 27. pozici.
MotoGP - 1. + 2. trénink
Nejrychlejší jezdcem nejprestižnější třídy, která měla dnes na programu tradičně dva volné tréninky, se stal vítěz posledního závodu Marco Melandri, který ve druhém tréninku dosáhl na čas 1:33,464. Na druhém místě dnes skončil domácí Carlos Checa, jenž za Melandrim zaostal o 0,042 sekundy. Třetím nejrychlejším jezdcem byl další domácí borec. Sete Gibernau na nejrychlejšího jezdce také ztrácel velmi málo (+0,059) a tak nás ještě čeká pravděpodobně skvělá bitva.
Na čtvrtém místě skončil Nicky Hayden, pátý byl Loris Capirossi, jenž se na závodní dráhu vrací po zranění z Austrálie. Šestý skončil Alex Barros, na sedmé pozici byl dnes Valentino Rossi, osmý jeho rival Max Biaggi a devátý Makoto Tamada. Desítku nejrychlejších uzavřel Colin Edwards.
250 ccm - 1. kvalifikace
Australan Casey Stoner vykročil nejlépe do posledního podniku Mistrovství světa, když dnes časem 1:36,143 zvítězil v úvodní kvalifikaci. Na druhém místě dnes skončil Daniel Pedrosa, jenž na Stonera ztratil doslova neuvěřitelných 0,002 sekundy. Na třetí místo se posledním kolem dostal Héctor Barbera (+0,300), jenž tak potvrdil, že mu Valencia nesmírně sedí. První řadu by po dnešku ještě doplnil čtvrtý Hiroshi Aoyama.
Náš Jakub Smrž zajel čas 1:38,374, tedy čas na úrovni jeho loňského kvalifikačního maxima, což mu letos stačí prozatím na sedmnácté místo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist